Komentāri
Pētījums: 30% iedzīvotāju ņem vērā sociālajos tīklos paustos viedokļus
Foto: AFP/LETA

Lielākā daļa jeb 69% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā lasa komentārus, ko citi lasītāji ir atstājuši zem sociālajos portālos publicētajiem rakstiem, ziņām vai attēliem, liecina pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu 900 sekundes veiktais pētījums.

17% lietotāju uz jautājumu, vai viņi lasa komentārus sociālajos tīklos, norādījuši atbildi ”noteikti jā”, bet 52% – ”drīzāk jā”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr 30% aptaujāto apgalvo, ka komentārus sociālajos tīklos nelasa, bet 1% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Savukārt vēl ceturtā daļa jeb 25% iedzīvotāju pauž, ka paši raksta komentārus pie sociālajos tīklos publicētiem ierakstiem, attēliem un ziņām. Lielākā daļa (72%) gan to nedara, bet 3% iedzīvotāju nav norādījuši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Runājot par to, cik daudzi iedzīvotāji ņem vērā šajos komentāros pausto viedokli, – 30% aptaujāto, kas lasa šos komentārus, ir apliecinājuši, ka komentāros pausto viedokli ņem vērā. Tomēr lielākā daļa (63%) citu lasītāju rakstītos komentārus vērā neņem. Savukārt 7% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Jau ziņojām, ka Krievija ļoti nopietni piestrādā pie sabiedrības viedokļa veidošanas ar īpašu interneta komentētāju palīdzību – tā intervijā 900 sekundēm atzina bijušais Satversmes Aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl