30-40% iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 varētu sasniegt līdz jūnija vidum, paredz Pavļuts

8 komentāri
30-40% iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 varētu sasniegt līdz jūnija vidum, paredz Pavļuts
DĀVIS ŪLANDS, F64

Līdz jūnija vidum vai pat ātrāk Latvijā pret Covid-19 varētu tikt vakcinēti 30-40% iedzīvotāju, preses konferencē pēc valdības sēdes pieļāva veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Politiķis skaidroja, ka maijā un jūnijā Latvijā varētu būt pieejami 1,2 miljoni dažādu ražotāju vakcīnu devu. Lai gan, piemēram, “AstraZeneca” vēl nav iepazīstinājusi ar skaidru piegāžu grafiku, pat vakcinējot tikai ar “Pfizer”/”BioNTech” un “Moderna” ražotāju vakcīnām, Latvija šo robežu varētu sasniegt, pieļāva ministrs.

Ministrs atzīmēja, ka, palielinot vakcinēto personu īpatsvaru, nevajadzētu piemirst par diskriminācijas draudiem nevakcinētajiem iedzīvotājiem, ja viņiem nav bijusi iespēja saņemt vakcīnu.

Jau ziņots, ka atvieglojumus pret Covid-19 vakcinētajiem varētu noteikt, vakcinācijas aptverei sasniedzot 30-40%, otrdien, 20.aprīlī, valdības sēdē sacīja veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš.

Lai ieviestu atvieglojumus vakcinētajām personām, vakcinācijas aptverei riska grupās būtu jābūt vēl lielākai, domā Bērziņš.

Pavļuts skaidroja, ka priekšrocības vakcinētajiem varētu ieviest, ja poti būs saņēmuši 600 000 un vairāk Latvijas iedzīvotāju.