3% iedzīvotāju tic, ka melns kaķis ir neveiksmes vēstnesis

1 komentārs
3% iedzīvotāju tic, ka melns kaķis ir neveiksmes vēstnesis
Foto: Pedro Ribeiro Simões/Flickr

No tiem cilvēkiem, kuri pievērš vērību dažādiem ticējumiem vai māņticīgām sakarībām, tikai nepilna desmitā daļa uzskata, ka ”melnā piektdiena” var iespaidot to, vai lietas iet no rokas vai neizdodas.

Daudz vairāk – 40% iedzīvotāju – pauž pārliecību, ka zināmu iespaidu uz cilvēkiem atstāj Mēness fāzes. Savukārt piektā daļa aptaujāto atzīst, ka viņus var ietekmēt laikapstākļi – tā noskaidrots apdrošināšanas sabiedrības ERGO internetā veiktā aptaujā, kurā piedalījās 1200 Latvijas iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zīmīgi, ka vīrieši daudz vairāk nekā sievietes domā, ka 13. datumam ir zināma ietekme. Uzskatu, ka ”melnā piektdiena” var iespaidot viņu veiksmi un ikdienas panākumus, pauduši 18% vīriešu, bet tikai 4% sieviešu.

To, ka pilnmēness laikā tiešām notiek vairāk negadījumu, novērojis arī apdrošinātājs ERGO. “Tomēr kopumā ir skaidrs, ka cilvēka veiksmes un neveiksmes atkarīgas no viņa paša,” secina ERGO pārstāvji.

“Dažādas traumas ikdienā visbiežāk tiek gūtas, jo cietušais pats bijis neuzmanīgs vai pārgalvīgs. Bieži vien virkne neizdošanos mūs piemeklē tad, ja neesam pienācīgi izgulējušies vai esam pakļauti ilgstošam nogurumam,” stāsta Ergo pārstāvji.

Tam, ka kopumā viss atkarīgs no paša cilvēka, piekrīt arī lielākā daļa jeb 60% aptaujas dalībnieku, atzīstot, ka nesaista savu veiksmi vai ikdienas negadījumus ar ticējumiem vai māņticīgām sakarībām.

Savukārt no tiem, kas šādām sakarībām tic, un tie kopumā ir 40%, tikai nedaudzi – vien 3% atzīst, ka ietekme uz veiksmi var būt melnam kaķim, šķērsojot ielu.

Pavisam maz aptaujas dalībnieku atzīmējuši, ka veiksmi varētu ietekmēt izkāpšana no gultas ar kreiso kāju un sasveicināšanās pāri slieksnim.

TOP komentāri

  • Laura
    0 0 0

    Laura

    Manuprāt, virsraksts "3% iedzīvotāju tic, ka melns kaķis ir neveiksmes vēstnesis" ir kļūdains. Tekstā minēts, ka 3% no tiem, kas ir māņticīgi (40%).. Tātad nesanāk 3%, bet mazāk..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl