29 gadus vecais Kristaps Zaļais – jaunākais skolas direktors Latvijā

1 komentārs

Šajā solā visi ir vienoti un katrs jūtas vienlīdz svarīgs. Tā īsumā var raksturot dažus no pamatprincipiem, kas tiek īstenoti Laurenču sākumskolā. Tam, lai visi jūtas labi, īpaši rūpīgi līdzi seko skolas direktors Kristaps Zaļais. Un tieši 29 gadus vecais Kristaps ir pats jaunākais skolas direktors Latvijā.

Šorīt jau pēc neilga laika pie Laurenču sākumskolas ieejas stāvēs skolas direktors Kristaps Zaļais un sveicinās katru atnākušo. Viņš to dara ne tikai 1. septembrī, rīta sveicināšanās ir ikdienas tradīcija.

“Viens – tas, manuprāt, parāda atvērtību. Tas, ka es esmu pieejams visiem, kas ir skolā. Tāpat “labrīt” es saku ne tikai skolēniem, bet vecākiem un pedagogiem, daudzi izmanto šo iespēju pienākt klāt un kaut ko pateikt, kādu niansīti. Otrs, es parādu, ka tas nav kaut kur kabinetā sēdošs cilvēks, kurš ir ārpus visa pārējā,” saka Laurenču sākumskolas direktors.

Šis Kristapam būs ceturtais mācību gads šajā skolā. Ik rīta sveicināšanās ir tikai daļa no atvērtības un pieejamības veicināšanas: “Es katram skolēnam atbildu, tas atkal ir stāsts par katra skolēna balss sadzirdēšanu.”

Ir daudz interesantu un jaunu lietu, ko var stāstīt par Laurenču skolu. Piemēram, šajā mācību gadā skolā būs vairāk pirmklasnieku nekā iepriekšējos gados. “Kas skolu vienmēr priecē, un attiecīgi mums ir pirmo reizi skolas vēsturē četras pirmās klases, mums tas ir liels notikums.”

Skolas direktors Kristaps Zaļais, ejot uz universitāti, nemaz neplānoja kļūt par pedagogu. “Es esmu komercģimnāzijas beidzējs,” viņš saka.

Pēc ģimnāzijas sekoja bakalaura grāds un arī maģistra grāds starptautiskajā ekonomikā. Taču ar projektu “Iespējamā misija” Kristaps saprata, ka sāks darbu skolā. Par to vecākiem viņš paziņoja pie kopēju vakariņu galda: “Mamma pieklājīgi smaidīja, bet tētim tas bija viegls šoks – kas notika tikko?! Bet jāsaka paldies mammai un tētim, kuri bija pieņemoši.”

Redzams, ka Kristaps, sekojot savam aicinājumam, ir rīkojies pareizi: “Katrs pedagogs ir mazais līderis, pat nemaz tik mazs, cik īstenībā liels līderis.”

Covid-19 dēļ šis mācību gada sākums, protams, būs trauksmaināks nekā parasti. Taču skolēni, vecāki un skolotāji, apzinoties riskus, ir rūpīgi gatavojušies šim mācību gadam.