26% sabiedrības atbalsta sociālā nodokļa paaugstināšanu, lai rastu naudu veselības nozarei

Komentāri

Ceturtā daļa jeb 26% Latvijas iedzīvotāju atbalsta ierosinājumu par vienu procentpunktu palielināt sociālo nodokli, lai iegūtu vairāk naudas veselības nozarei, atklāj TNS veiktā aptauja.

Savukārt 61% iedzīvotāju neatbalsta sociālā nodokļa paaugstināšanu, turklāt trešā daļa aptaujāto ir kategoriski pret šādu soli.

Sadarbībā ar pētījumu aģentūru TNS internetā aptaujāti Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Jau ziņojām, – valdošās koalīcijas partijas ir vienojušās par nodokļu reformas modeli, taču diskusijas šajā jautājumā vēl turpinās. Par savu iniciatīvu politiķiem vēl būs jāpārliecina sociālie partneri – darba devēju un arodbiedrības pārstāvji.

Lai rastu papildu finansējumu veselības aprūpei, koalīcijas partneri vienojās par vienu procentpunktu palielināt sociālās iemaksas, kā arī ieviest diferencētu iedzīvotāju ienākuma nodokli. Atkarībā no personas ienākumiem nodoklis būtu 20%, 23% vai 31%. Pakāpeniski augtu arī neapliekamais minimums.

Politiķiem ir divas dienas, lai sagatavotu argumentus par labu reformai un prezentētu savu iniciatīvu Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē.

Lasi vēl