26% Latvijas iedzīvotāju nav pieejas veselības aprūpei, secināts pētījumā!

1 komentārs

Reformas veselības aprūpē jāveic pārdomāti, bet nevilcinoties. Uz pārmaiņu nepieciešamību atkārtoti uzsver Eiropas Komisija, norādot, ka līdz 2020. gadam veselības nozares finansējumu jāpalielina līdz 4% no IKP.

Jūnijā ar savu pētījumu par veselības aprūpes sistēmu Latvijā klajā nāks Pasaules banka. Atsevišķi secinājumi jau zināmi – ievērojams klupšanas akmens ir medicīnas pieejamība. Pasaules banka konstatējusi, ka Latvijā ir augsts nepieejamo pakalpojumu rādītājs, kas, starp citu, ir augstākais Eiropas Savienībā, un pacientiem nereti augstās izmaksas jāsedz no savas kabatas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pie līdzīgiem secinājumiem nonākusi arī Eiropas Komisija, kas maija vidū Latvijai deva zaļo gaismu nākamgad palielināt budžeta deficītu, lai papildus novirzītu 35 miljonus eiro veselības nozares sakārtošanai.  Komisija savos ieteikumos skaidri norāda, ka jāuzlabo veselības aprūpes kvalitāte, izmaksu lietderība un pieejamība.

Džordi Karels Gotors, EK Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta direktors:

Daudziem Latvijas iedzīvotājiem nav pieejas veselības aprūpei. Lēšam, ka 26% iedzīvotāju nevar dabūt sev nepieciešamo aprūpi. Šajā jautājumā ir daudz darāmā.

Komisijas pārstāvis arī atgādināja, ka reformu īstenošanai Latvijai no Eiropas struktūrfondiem ir pieejami 272 miljoni eiro. Taču līdz 2020. gadam jāpanāk, ka esošo 3% vietā veselības nozarei finansējums jāpalielina līdz 4% no IKP.

Plāns, kā veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeli reformēt, valdībā jāiesniedz līdz jūlijam. Par izmaiņām atbildīgā Veselības ministrija pārskatīs valsts apmaksāto pakalpojumu grozu, tarifus, kas pašlaik neesot ekonomiski pamatoti, kā arī vērtēs ārstniecības pieejamību. Uzsvērts, ka šīs reformas nav nekāds jaunums, bet tās notiek jau kopš 2000. gada.

Savukārt, korekcijas plānos jāveic, jo pa šiem gadiem ir mainījusies situācija, piemēram, iedzīvotāju blīvums reģionos. Tāpēc ļoti gaidīts tiek jau pieminētais Pasaules bankas vērtējums, kurā būs iekļauts kartējumus, kuros Latvijas reģionos ieguldīt infrastruktūrā un personālā, un kuros nē.

 

Video

TOP komentāri

  • Manuprāt
    0 0 0

    Manuprāt

    Jādara pretēji Circenes un Rozentāles darbībām, tad būs labi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl