4 komentāri

Saeimā skarbi kritizē Eiropas Komisijas priekšlikumu noteikt dalībvalstīm 250 000 eiro soda naudu par katru neuzņemto patvēruma meklētāju. Tā esot šantāža, turklāt sodi var sasniegt valsts budžeta apmēru.

Eiropas Komisijā uzskata, ka patvēruma meklētāju slogs starp dalībvalstīm būtu jāsadala taisnīgāk. Līdzšinējā pārvietošanas programma pagaidām nav sevi attaisnojusi. Jaunākā iniciatīva paredz katrai bloka dalībvalstij noteikt maksimālo uzņemamo bēgļu skaitu. Valstīm, kas pretosies, paredzētas sankcijas – 250 000 eiro par katru neuzņemto bēgli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TV3 Ziņu aptaujātie Saeimas deputāti šīs milzu soda naudas sauc par šantāžu. “Bēgļu pieplūdums var turpināties. Tad, saliekot kopā obligātās kvotas, pret kurām iebilstam, un sodu, mums var nākties šķirties no summas, kas līdzvērtīga valsts budžetam,” aprēķinājis Saeimas Vienotības frakcijas vadītājas vietnieks Edvards Smiltēns.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputāts Gundars Daudze akcentēja, ka bēgļu uzņemšanas procesam ir jābūt brīvprātīgam. “Mēs nekad neesam atbalstījuši obligātas kvotas un vēl jo vairāk soda naudas maksāšanu par katru neuzņemto bēgli,” norādīja Daudze. Nacionālās apvienības deputāts Jānis Dombrava niknojas, ka Eiropas Komisija ar šādu agresīvu metodi grasās Latviju piespiest uzņemt vairāk bēgļu un tas ir nepieņemami.

Pa vienam – salauzīs

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera jaunākos plānus neatbalsta arī opozīcija. “Ja baltieši un citas valstis, kuras nepiekrīt Junkera plānam, turēsies kopā, tad tā ieviešanu izdosies novērst. Taču, ja Junkera cilvēki sāks dalībvalstu premjerus un ārlietu ministrus apstrādāt pa vienam, tad baidos, ka pretestība tiks salauzta,” uzskata Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (Saskaņa).

Par iniciatīvu vēl būs asas diskusijas, jo gala lēmums būs jāpieņem bloka dalībvalstīm. Iekšlietu ministrijā norāda, ka atbalsta brīvprātīgu patvēruma meklētāju uzņemšanu, tomēr netiek precizēts, kāda būs mūsu valsts nacionālā pozīcija Eiropas Savienības dalībvalstu līderu sarunās par Junkera piedāvājumu. Ministrijā norāda, ka nākamnedēļ sāksies ekspertu sarunas un pēc tam diskusijas arī politiskā līmenī.

Arī citu valstu politiķi pauž sašutumu par šo Junkera ieceri. Polijas un Igaunijas parlamentārieši jau paziņojuši, ka to neatbalsta.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • Seniors
  +11 +11 0

  Seniors

  Ja , JUNKERS grib , tad lai vins , ari maksa ! Mans ieteikums , jasak izstasanas procedura , no ES . Nauda paliks mazak , bet mazak bus ari , ko zagt , musu rausejiem un miljonariem , ieredniem !!!
 • muskatrieksts
  +5 +5 0

  muskatrieksts

  kritizē ,ta kritziē, bet galu gala, ja eiropa teiks, ka jamaksa, palielinas tik nodoklus vai ieviesis vel kadu nodevu un maksas ka mazinjie!! tada ta musu valsts..
 • Osis
  +4 +4 0

  Osis

  Saprastu ka muuk no kara bet tie ir labas dzives mekletaji ,pie tam gandriz visi jauni virieshi- nak uzdzivot uz Eiropu ne stradaat.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl