Komentāri

Kurš no diviem piedāvātajiem risinājumiem: uzņemt vairāk bēgļu katrā dalībvalstī vai arī maksāt par bēgļu uzņemšanu Turcijai, jūsuprāt, ir pieņemamāks bēgļu krīzes risināšanai? Šāds jautājums tika uzdots jaunā GFK aptaujā, un atbildes, iespējams, tevi pārsteigs.

Par to, ka labāk būtu šķirties no Latvijas nodokļu maksātāju naudas, lai samaksātu Turcijai par bēgļu uzņemšanu, iestājas mazliet mazāk nekā 1/4 daļa aptaujāto – šāda izvēle ir 23%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt otrs scenārijs, kas paredzētu katrai dalībvalstij papildus uzņemt vēl vairāk patvēruma meklētāju, kā vislabākais krīzes risinājums šķiet absolūtajam mazākumam aptaujas dalībnieku – tikai 4%.

Toties absolūtais vairākums respondentu – 71% – uzskata, ka nav pieņemams neviens no piedāvātājiem risinājumiem, un Eiropas līderiem ir jāpiepūlē smadzenes, lai atrastu citu izeju no bēgļu krīzes.

Savukārt 2% aptaujāto norāda, ka nezina atbildi uz šo jautājumu vai arī viņiem par to nav viedokļa.

Latvijas sabiedrībai nešķiet, ka krīze beidzot būs atrisināta un bēgļu plūsmas ieies kontrolētās sliedēs – mēs neesam gatavi ne maksāt kādam par to, ka viņi bēgļus uzņem pie sevis, ne arī dalīt ar bēgļiem savu dzīves telpu, var secināt pēc šīs aptaujas datiem.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl