2020. gadā Latvijai varētu izdoties sasniegt 70% Eiropas vidējā labklājības līmeņa

25 komentāri

Savulaik pieņemtais Nacionālās attīstības plāns paredzēja, ka Latvija 2020. gadā jau būs piedzīvojusi īstu ekonomikas izrāvienu un dzīve te plauks un zels. Patlaban jau tiek izdarīti secinājumi par to, cik reālas būs attīstības plānā ierakstītās lietas jau pēc trīs gadiem.

Latvija 2020. gadā būs latviska un pašapzinīga, droša un iedzīvotājiem draudzīga, zaļa un sakopta, pārtikusi, efektīva un konkurētspējīga valsts, kurā dzīvo čakli, izglītoti, radoši, veseli un laimīgi cilvēki. Visu šo nodrošinās  “ekonomikas izrāviens” – šie vārdi nav no kāda romāna, bet gan valsts galvenā politikas plānošanas dokumenta – Nacionāla attīstības plāna, kura rakstīšana savulaik aktīvi piedalījās arī esošais ministru prezidents.

Plānā bija ierakstīts mērķis, ka iekšzemes kopprodukts aug ar 5% ātrumu. Visticamāk, tieši šobrīd, piecus gadus pēc tā pieņemšanas un divus līdz tā beigām, to beidzot izdevies sasniegt. Skeptiķi gan pārliecināti, ka tas ir vairāk veiksmīgu ārēju apstākļu sakritība komplektā ar Eiropas Savienības naudas ieplūdi.

Vismaz pagaidām neizskatās, kas izdosies sasniegt plāna nosprausto mērķi līdz dekādes beigām apturēt iedzīvotāju skaita samazināšanos. Reālāks ir cits uzdevums, sasniegt vismaz 70% Eiropas Savienības vidējā labklājības līmeņa.

Pēc diviem gadiem esošais nacionālais attīstības plāns būs vēsture, jo jau šobrīd sācies darbs pie nākamā attīstības plāna līdz 2027. gadam, rakstīšanas.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl