2020. gadā Latvijai varētu izdoties sasniegt 70% Eiropas vidējā labklājības līmeņa

25 komentāri

Savulaik pieņemtais Nacionālās attīstības plāns paredzēja, ka Latvija 2020. gadā jau būs piedzīvojusi īstu ekonomikas izrāvienu un dzīve te plauks un zels. Patlaban jau tiek izdarīti secinājumi par to, cik reālas būs attīstības plānā ierakstītās lietas jau pēc trīs gadiem.

Latvija 2020. gadā būs latviska un pašapzinīga, droša un iedzīvotājiem draudzīga, zaļa un sakopta, pārtikusi, efektīva un konkurētspējīga valsts, kurā dzīvo čakli, izglītoti, radoši, veseli un laimīgi cilvēki. Visu šo nodrošinās  “ekonomikas izrāviens” – šie vārdi nav no kāda romāna, bet gan valsts galvenā politikas plānošanas dokumenta – Nacionāla attīstības plāna, kura rakstīšana savulaik aktīvi piedalījās arī esošais ministru prezidents.

Plānā bija ierakstīts mērķis, ka iekšzemes kopprodukts aug ar 5% ātrumu. Visticamāk, tieši šobrīd, piecus gadus pēc tā pieņemšanas un divus līdz tā beigām, to beidzot izdevies sasniegt. Skeptiķi gan pārliecināti, ka tas ir vairāk veiksmīgu ārēju apstākļu sakritība komplektā ar Eiropas Savienības naudas ieplūdi.

Vismaz pagaidām neizskatās, kas izdosies sasniegt plāna nosprausto mērķi līdz dekādes beigām apturēt iedzīvotāju skaita samazināšanos. Reālāks ir cits uzdevums, sasniegt vismaz 70% Eiropas Savienības vidējā labklājības līmeņa.

Pēc diviem gadiem esošais nacionālais attīstības plāns būs vēsture, jo jau šobrīd sācies darbs pie nākamā attīstības plāna līdz 2027. gadam, rakstīšanas.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl