Komentāri
2016. gadā Stabu ielā konstatētas nelielas ugunsdrošības nepilnības
f64

Ugunsdzēsēji 2016. gadā tiesībsargājošo iestāžu ēkā Rīgā, Stabu ielā 89, konstatējuši nelielas ugunsdrošības nepilnības, savukārt ēkas apsaimniekotājs elektroinstalācijas pretestības pārbaudēs būtiskus traucējumus nav konstatējis, norāda ēkas apsaimniekotājs Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA).

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece aģentūrai LETA pastāstīja, ka minētajā objektā 2016. gada janvārī tika veikta plānotā ugunsdrošības pārbaude un par tajā konstatēto tika informēta atbildīgā institūcija – NVA, norādot termiņu, kurā konstatētās nepilnības bija jānovērš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VUGD neatklāja, kādas nepilnības bija konstatētas, taču norādīja, ka nākamā pārbaude plānota šogad.

NVA pārstāve Ieva Rekšņa aģentūrai LETA teica, ka VUGD veiktajā pārbaudē konstatētas nelielas nepilnības attiecībā uz ēkas ugunsdrošību, un šīs nepilnības tika novērstas. Ugunsdzēsēji bija konstatējuši, ka, piemēram, elektrības vadi atsevišķās vietās nav noslēgti ar speciālu vāku.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis žurnālistiem iepriekš skaidroja, ka viena no iespējamām ugunsnelaimes izcelšanās versijām ir elektroinstalācijas problēmas. Rekšņa norādīja, ka pērn ēkā veiktas elektroinstalācijas pretestības pārbaudes un tajās nekādi būtiski traucējumi netika konstatēti. Šādas pārbaudes veiktas arī pēc ugunsgrēka, taču viss bija kārtībā.

Aģentūra jau 2016. gadā lūgusi piešķirt pusotru miljonu eiro, lai nodrošinātu ugunsdrošības sistēmas visos aģentūras pārziņā esošajos iekšlietu nozares objektos. Piešķirts tikai daļējs finansējums, proti, pērn tie bija aptuveni 300 000 eiro, bet šim gadam iedalīti 271 000 eiro.

Rekšņa nenoliedza, ka iepriekšminētā naudas trūkuma dēļ ar pilnvērtīgām ugunsdrošības sistēmām visas Stabu ielas 89 telpas nav aprīkotas. Ņemot vērā, ka policija turpina izmeklēšanu par ugunsgrēka iemesliem NVA pārstāve nekomentēja to vai ugunsdrošības sistēma bija ierīkota arī ugunsgrēkā pilnībā izdegušajā Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša un viņa palīdzes kabinetos.

Jau ziņots, ka naudas trūkumu visu tiesībsargājošo iestāžu telpu atbilstošai aprīkošanai ar dūmu detektoriem atzinis arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

2. janvārī tiesībsargājošo iestāžu ēkā Rīgā, Stabu ielā 89 izcēlās ugunsgrēks.

Ēkā atrodas ne tikai Valsts policijas, bet arī Valsts robežsardzes un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darba telpas.

VP saistībā ar notikušo ir sākusi kriminālprocesu.

VP priekšnieks Ints Ķuzis atzinis, ka ēka bija aprīkota ar ugunsgrēka trauksmes signalizāciju, taču tā nostrādājusi novēloti. Signalizācija nostrādājusi ēkas piektajā stāvā, kur atrodas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl