Komentāri
2000 eiro – tik daudz iedzīvotāji ir gatavi tērēt sava mājokļa remontam
Foto: Flickr / Photocapy

79% Latvijas iedzīvotāju tuvākajā laikā plāno labiekārtot vai remontēt savu mājokli un plāno tam tērēt līdz 200o eiro, liecina Swedbank aptauja.

Visbiežāk cilvēki norādījuši, ka labiekārtos virtuvi (15%), veiks remontu vannas istabā (14%), vai iegādāsies jaunas mēbeles (13%). Lielākā daļa (56%) mājokļa uzlabošanai plāno tērēt līdz 2000 eiro, tam izmantojot personiskos vai ģimenes uzkrājumus (66%).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katrs desmitais iedzīvotās tuvākajā laikā plāno veikt remontu viesistabā (11%), guļamistabā (10%) vai arī iegādāties jaunu elektrotehniku, piemēram, televizoru (10%). Salīdzinoši retāk plāno veikt remontu bērnistabā (6%) vai labiekārtot balkonu (6%). Zīmīgi, ka vairums iedzīvotāju (65%) iecerējuši mājoklī remontēt vai labiekārtot uzreiz vismaz divas telpas.

Interesanti, ka tikai 7% neplāno veikt mājokļa remontu vai labiekārtošanu, atzīstot, ka viņu mājoklis jau ir pietiekami labā stāvoklī. Savukārt vēl 14% norāda, ka šobrīd ir citas prioritātes un mājokļa labiekārtošanai gluži vienkārši trūkst līdzekļu.

Swedbank dati rāda, ka pieprasījums pēc finansējuma mājokļa labiekārtošanai pieaug. Tā šobrīd vairāk nekā trešdaļa (36%) iedzīvotāju finansējumu līdz 12 000 eiro izvēlas tieši mājokļa remontam. No tiem lielākā daļa jeb puse (55%) ir rīdzinieki, kam seko Zemgales (17%), Kurzemes (13%), kā arī Latgales un Vidzemes iedzīvotāji (attiecīgi 7%). Vidējā summa, ko cilvēki aizņemas mājokļa labiekārtošanai ir 8000 eiro, un to visbiežāk ņem vīrieši 39 gadu vecumā.

Būvniecības veikalu tīkla K-rauta projektu un pakalpojumu attīstības vadītājs Viesturs Praulītis stāsta: “Budžets mājokļa labiekārtošanai 8000 eiro apmērā būtu atbilstošs, lai veiktu divu istabu tipveida dzīvokļa remontu, iekļaujot gan darba, gan būvmateriālu un mehānismu izmaksas. Vasara ir laiks, kad klienti izvēlas ne tikai dārza preču un tehnikas iegādi, bet arī veikt iekštelpu remontus.

Pamatā klienti veic iekšējās apdares preču pirkumus, izvēloties gaišus toņus un labprāt izmanto 3D skices, lai saprastu, kā izvēlētās preces izskatīsies tieši viņu mājokļa telpās. Lai telpas iegūtu pilnīgi jaunu izskatu, ne vienmēr ir jāveic grandiozas pārmaiņas – visbiežāk pietiek ar kosmētisko remontu. Veikalu tīkla K-rauta novērojumi liecina, ka visvairāk klienti iegādājas tieši krāsas, tapetes, laminātu un izmaiņas veic tikai apdarē, turklāt izvēlas darīt to vasarā. Iespējams, tas skaidrojams ar to, ka vasarā krāsas un špaktele nožūst ātrāk. Protams, iedzīvotājiem ir atvaļinājumi un līdz ar to arī vairāk laika un iedvesmas.”

“Aptaujas dati liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju plāno remonta darbus līdz 2000 eiro kādas telpas labiekārtošanai mājoklī. Šādās situācijās, kad nepieciešama konkrēta naudas summa noteiktam mērķim vai pirkumam, lai nebūtu jāiztērē lielākā daļa uzkrājumu no “drošības spilvena” piemērots risinājums var būt arī patēriņa kredīts,” skaidro Ainars Balcers, Swedbank Privātpersonu finansēšanas lēmumu centra vadītājs.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl