200 grami auzu pārslu un 100 grami kartupeļu biezeņa. Uz kādu pārtikas palīdzību vari cerēt ”X” brīdī?

Pievienot komentāru
200 grami auzu pārslu un 100 grami kartupeļu biezeņa. Uz kādu pārtikas palīdzību vari cerēt ”X” brīdī?
Pixabay.com

Dažādu notikumu iespaidā publiskajā telpā ik pa brīdim uzvirmo diskusijas par to, vai un kādā veidā esam gatavi tā saucamajiem ”X” brīžiem. Tas paredz gan iedzīvotāju apziņošanu šādās situācijās, karavīru un zemessargu mobilizāciju, civilo aizsardzību utt. Ir arī Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas nosaka pārtikas devas šādās ekstrēmās situācijās. Vai tu esi informēts, uz ko tu vari cerēt?

Vārdu sakot, ”X” brīži var būt dažādi, tāpēc likumi un MK noteikumi paredz noteiktu rīcību no atbildīgajiem dienestiem, kā novērst dažādu kataklizmu – dabas, industriālas u.c. izcelsmes sekas. Taču viena problēma ir universāla – ja notiktu nacionāla mēroga katastrofa neatkarīgi no tās izcelsmes veida, kas skartu simtiem tūkstošus iedzīvotāju un kuru nebūtu iespējams novērst salīdzinoši īsā laika sprīdī, – kā apmierināt cilvēku ēstgribu?

Proti, ēst grib visi, un, lai arī katram no mums mājās jāglabājas pārtikas rezervēm ”X” brīžiem (kas, protams, tā var arī nebūt), arī tās var izsīkt. Un, izrādās, šādām  situācijām paredzēti MK noteikumi – ”Noteikumi par iedzīvotāju nodrošināšanu ar pārtiku valsts apdraudējuma gadījumā”, kas nosaka vienas dienas uztura normas.

Portāls Skaties.lv ir apkopojis MK noteikumos norādīto informāciju, kas reglamentē, uz kādu pārtikas devu var cerēt persona ”X” brīdī, kas ir 18 gadus veca un neietilpst kādā īpašā grupā. Skaties galeriju un zini – ”X” brīdī (kas, cerams, nepienāks nekad) Tu vari cerēt ne vairāk un ne mazāk!