200 ģimenes Latvijā strīdu risināšanā piesaistījušas profesionāli – mediatoru

Komentāri
200 ģimenes Latvijā strīdu risināšanā piesaistījušas profesionāli – mediatoru
Ieva Čīka / LETA

Latvijā arvien izplatītāka kļūst strīdu risināšana mierīgā ceļā jeb mediatora izmantošana.

Mediācijas process oficiāli ieviests pirms diviem gadiem, lai atslogotu tiesas no strīdiem, kurus var atrisināt mierīgā ceļā. Lai to popularizētu, valsts īsteno divus pilotprojektus, piedāvājot bezmaksas mediatoru konsultācijas vairākās tiesās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gada laikā šī iespēja izmantota 147 reizes – pēc tām strīdnieku lielākā daļa tiesas vietā izvēlējušies iet mierīgu ceļu. Savukārt ģimenes strīdu lietās šogad sākti 192 mediācijas procesi, no kuriem lielākā daļa izbeigti ar pilnu vai daļēju vienošanos.

Pieredzējusi mediatore stāsta, ka parasti uz sarunām nāk pāri ar daudzām problēmām.

 

Kristīne Dārzniece
Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāja

Pat tad, kad saka, ka mēs te nerunāsim par saskarsmi, mums tikai par uzturlīdzekļiem, kā puses nonāk mediācijā, tā atklājas, 2.–3. sesijā tā īstenā daba, konflikta īstenā daba.

Ģimenes strīdu risināšanai mediācijas procesam kopumā šim gadam piešķirti 45 tūkstoši eiro, lai palīdzētu risināt domstarpības 300 ģimenēm.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl