200 ģimenes Latvijā strīdu risināšanā piesaistījušas profesionāli – mediatoru

Komentāri
200 ģimenes Latvijā strīdu risināšanā piesaistījušas profesionāli – mediatoru
Ieva Čīka / LETA

Latvijā arvien izplatītāka kļūst strīdu risināšana mierīgā ceļā jeb mediatora izmantošana.

Mediācijas process oficiāli ieviests pirms diviem gadiem, lai atslogotu tiesas no strīdiem, kurus var atrisināt mierīgā ceļā. Lai to popularizētu, valsts īsteno divus pilotprojektus, piedāvājot bezmaksas mediatoru konsultācijas vairākās tiesās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gada laikā šī iespēja izmantota 147 reizes – pēc tām strīdnieku lielākā daļa tiesas vietā izvēlējušies iet mierīgu ceļu. Savukārt ģimenes strīdu lietās šogad sākti 192 mediācijas procesi, no kuriem lielākā daļa izbeigti ar pilnu vai daļēju vienošanos.

Pieredzējusi mediatore stāsta, ka parasti uz sarunām nāk pāri ar daudzām problēmām.

 

Kristīne Dārzniece
Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāja

Pat tad, kad saka, ka mēs te nerunāsim par saskarsmi, mums tikai par uzturlīdzekļiem, kā puses nonāk mediācijā, tā atklājas, 2.–3. sesijā tā īstenā daba, konflikta īstenā daba.

Ģimenes strīdu risināšanai mediācijas procesam kopumā šim gadam piešķirti 45 tūkstoši eiro, lai palīdzētu risināt domstarpības 300 ģimenēm.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl