Komentāri
20% Latvijas iedzīvotāju Lieldienas svin gan pēc pagānu, gan baznīcas tradīcijām
LETA

“Kā Jūs atzīmējat Lieldienas?” – ko Jūs atbildētu uz šādu jautājumu? Ir pieejami jaunākās Latvijas iedzīvotāju aptaujas dati par Lielās dienas svinēšanu Latvijā.

Aptaujas dati liecina – kā reliģiskus svētkus, kad baznīcā svin Kristus augšāmcelšanās svētkus, Lieldienas atzīmē faktiski absolūtais mazākums aptaujāto, jo tikai 16% norāda, ka tās atzīmē tieši šādi un ar garīgu attīrīšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Absolūtais vairākums aptaujāto – puse jeb 50% atzīst, ka Lieldienas uztver ne vairāk un ne mazāk kā pavasara Saulgriežus un tos atzīmē, krāsojt olas un šūpojoties šūpolēs.

Toties piektā daļa aptaujas dalībnieku Lieldienas atzīmē, kā saka, – uz pilnu klapi, jo 20% tās svin gan pēc visām kristīgajām, gan arī pagāniskajām tradīcijām.

Savukārt vēl 14% respondentu atzīst, ka Lieldienas neatzīmē un arī nekādā veidā nesvin, un šai sabiedrības daļai tās ir tikai brīvdienas.

Salīdzinot ar atbildēm pirms gada, visvairāk palielinājies to cilvēku skaits, kuriem Lieldienas ir tikai papildu brīvdienas (+3%), kuru ir divreiz vairāk nekā jebkurā citā nedēļas nogalē.

 

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl