12 komentāri

Premjera Māra Kučinska valdībā nav vienprātības par ideju ieviest papildu ikmēneša maksājumu veselības aprūpes jomas finansēšanai. Runa ir par 20 eiro mēnesī no katra strādājošā iedzīvotāja.

Valdības darba grupā pagājušonedēļ izskanēja ierosinājums veselības aprūpes jomas finansēšanai ik mēnesi no katra strādājošā iekasēt vidēji 20 eiro. Tikmēr veselības ministre Anda Čakša to uzskata par vienu no sliktākajiem līdz šim piedāvātajiem variantiem.

Līdz šim publiskajā telpā izskanējuši vairāki ierosinājumi, kur ņemt papildu finansējumu veselības aprūpei. Piemēram, par 1% palielināt sociālo nodokli, lai šo iekasēto procentu novirzītu veselības aprūpei. Otrs variants – nemainīt sociālā nodokļa likmi un 1% pārskaitīt veselībai.

Patlaban atbalsta nav nevienam no variantiem. Tāpēc izskanējis vēl viens ierosinājums – ieviest obligāto apdrošināšanu, nosakot konstantu ikmēneša maksājumu par apdrošināšanas polisi – vidēji 20 eiro katram strādājošam. Veselības ministre ir kategoriski “pret” šo ieceri.

Pret konstantu ikmēneša maksājumu iebilst arī finanšu ministre un labklājības ministrs. Tikmēr izskanējis vēl viens priekšlikums. Bijusī veselības ministre Ingrīda Circene medijiem norādījusi, ka iedzīvotāju ienākumu nodokli varētu samazināt par diviem, nevis trīs procentiem, atlikušo 1% novirzot veselībai. Valdībā šo ideju ir gatavi apspriest.

Par papildu finansējumu veselības aprūpei šonedēļ atkal spriedīs Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā darba grupa. Premjers sola, ka tā būs pēdējā darba grupas sanāksme, kad arī jāpieņem gala lēmums.

Skaties video!

 

TOP komentāri

 • Matiss Celmins
  +8 +8 0

  Matiss Celmins

  Sviests..politiķi galīgi ar galvu nedomā ko dara! būtu labak no VIDa pusi izsvēpējuši vai VIDu vispār likvidējuši un sev algas nolaiduši! uzreiz atrastos daļa finansējuma!
 • Ilze
  +2 +2 0

  Ilze

  Protams ir atšķirība vai paņem no 360e algas vai 1000 un vairak. Kā arī ja cilveki maksā, tad jābūt visam pa brīvu un pieejamam un tas izmaksātu daudz vairāk kā ieguvums no tiem 20 eiro. Vai arī viņi domāja,lai tauta saziedo katrs 20 eiro veselības budžetam un turpina maksāt par pakalpojumiem kā līdz šim? Viņiem vispār ir kāds konkrēts plāns vai tik izdomā stulbības, lai ievilktu ķeksīti darba dienai. Pilnīgi debīli cilvēki tur strādā.
 • Ērika Krimska

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl