90. gados iestiklotās lodžijas bija modē. Tagad par tām draud soda nauda

2 komentāri

Rīga nolēmusi pielikt punktu patvaļīgai daudzdzīvokļu namu balkonu un lodžiju iestiklošanai. Līdz šim liela daļa lodžiju pārbūvētas bez būvvaldes atļaujas, kas tiek klasificēta kā nelikumīga būvniecība. Jaunie noteikumi paredz veidu, kā šādas konstrukcijas legalizēt, un arī atvieglo kārtību tiem, kas vēlas lodžiju iestiklot no jauna. Bet par noteikumu neievērošanu var nākties maksāt sodu.

Lodžiju un balkonu iestiklošana kļuva populāra 90. gados, un šobrīd reti atrodams kāds daudzdzīvokļu nams, kam nav iestiklota neviena lodžija vai balkons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairums no šīm konstrukcijām izbūvētas patvaļīgi bez jebkāda projekta vai saskaņošanas. Stiklotās lodžijas bojā mājas fasādes izskatu, kā arī nereti ir bīstamas.

Rīgas būvvaldes vadītājs norāda, ka iepriekš kārtība, kas regulēja lodžiju un balkonu iestiklošanu, bija smagnēja – vienmēr bija nepieciešams būvprojekts. Tagad izstrādāts daudz vienkāršāks regulējums, kas ļaus legalizēt arī līdz šim nelikumīgi izbūvētās lodžijas.

Lai piespiestu lodžijas sakārtot atbilstoši būvnormatīviem, likums paredz arī soda sankcijas, tostarp palielinātu nekustamā īpašuma nodokli. Iedzīvotāju sodīšana gan nebūšot Rīgas būvvaldes pamatmērķis.

Skaties video:

TOP komentāri

 • vārds
  0 0 0

  vārds

  Ko tu tur samurgoji? Kāpēc valdība ir jāsiltina tavs privā vai kopīpašums?
 • ezis
  0 0 0

  ezis

  Ja nav paredzēts daudzīvokļu mājās "krāsniņas"tad drīz jaraizejās ka būs likums ka nesrīkstēa dzīvoklī tādās būt?Jo redz Latvijas augstmaņi nevar nosiltināt pusabrukušas ēkas tikai zin kā naudu kasēt.Un ka ir uzscelts tad jaajauc nost.(škrobe tiem kas nesen paketņikus salikuši)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl