“15 gadu laikā izveidota vesela impērija.” Kā Siguldā cilvēkiem ar invaliditāti palīdz integrēties sabiedrībā

1 komentārs

Gudrs prāts un laba sirds ir neuzveicams tandēms, ar ko apbruņota šā gada “Latvijas lepnuma” balvas saņēmēja – biedrības “Cerību spārni” vadītāja Eva Viļķina. 

Evā mīt milzīga empātija un uzņēmējdarbības gēns. Viņas izveidotā biedrība “Cerību spārni” Siguldā sniedz vairākus pakalpojumus un iespējas cilvēkiem ar invaliditāti – gan bērniem, gan jauniešiem, gan arī pieaugušajiem.

“Man pašai ir nācies saskarties ar to, ka ārsts pasaka – ko tu ņemies, kāds tev tas bērns ir, tāds viņš paliks. Mani šie izteicieni rada tādu spīta sajūtu, ka nē – var būt arī savādāk,” stāsta Eva.

Pateicoties viņas spītībai, ģimeņu atbalstam, kā arī pašvaldības sociālā dienesta un uzņēmēju palīdzībai, viss tiešām izvērtās citādāk, un 15 gadu laikā izveidota vesela impērija.

“Cerību spārni” šobrīd sniedz atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti, organizē terapijas, kā arī pieskata bērnus, lai vecāki varētu strādāt. Viņiem ir iespēja darboties arī radošajās darbnīcās un gūt no tā sev papildu ienākumus  – biedrība ir izveidojusi sociālo uzņēmumu “Visi var”, kura veikalā tiek pārdotas izgatavotās preces.

Miers, līdzsvars un iejūtība – tas viss mājo Evā, tāpat kā “Cerību spārnu” biedrībā kopumā, taču šī atmosfēra iespējama pateicoties arī komandai, kurā iesaistīti ne tikai speciālisti, bet arī Evas dzīvesbiedrs, kurš uzņēmies risināt visus saimnieciskos uzdevumus.

“Kad mēs izaugām, attīstījās pakalpojumi un es sapratu, ka man līdzās vajag cilvēku, kuru es varu patraucēt 24 stundas diennaktī un kurš neatteiks. Mums ir laba komanda. Šo darbu nevar darīt kurš katrs. Te ir jābūt ar citu sirds degsmi, ar citu izpratni, ar to, ka var pieņemt šos cilvēkus tādus, kādi viņi ir. Un ir jābūt cieņai,” stāsta Eva.

Šā gada “Latvijas lepnuma” ceremoniju skaties šeit!