1 komentārs

Skatot jautājumu par Latvijas dalību EXPO, atklājās vēl dažas interesantas detaļas par komandītsabiedrības EXPO 2015 iesniegtajiem un Ekonomikas ministrijas apmaksātajiem rēķiniem. Piemēram, 32 tūkstoši eiro ir samaksāti vien par to, lai apzinātu, kur dzīvos EXPO izstādes Latvijas dalībnieki, bet 131 tūkstotis – lai uzsāktu rakstīt koncepciju par to, kāda tehnika būs nepieciešama Latvijas paviljonam izstādes laikā.

Skatot jautājumu par Latvijas dalību Expo 2015, ministru prezidente Laimdota Straujuma uz Ministru kabineta sēdi uzaicinātajam komandītsabiedrības Expo 2015 pārstāvim Ģirtam Majoram jautāja:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jūs uzskatāt, ka viss ir veikts budžeta ietvaros un nekādi pārtēriņi, ko man te parādīja Ekonomikas ministrija.. Man arī parādīja dažas pozīcijas šodien, kas man liekas ļoti.. tādas.. nu…

Ģirts Majors, nākot pretī premjerei, iestarpināja: ”Liek uzdot jautājumus?” L. Straujuma piekrītoši atzina: ”Jā! Rodas jautājumi!”

Expo 2015 pārstāvis Ģ. Majors norādīja, ka projektā nav ļauts izdalīt administratīvos un vadības izdevumus, kas veido izmaksas. Pēc viņa teiktā, gadā tie ir aptuveni 220 tūkstoši eiro, kas ir 20% no kopējā producēšanas budžeta.

“Līdz ar to mēs atzīstam, ka tā ir liela problēma, lai atainotu šīs projekta patiesās izmaksas, ņemot vērā, ka projekta vadības budžetu nav iespējams izdalīt atsevišķi,” radušos situāciju skaidroja Ģirts Majors. Tādā veidā viņš acīmredzami lika saprast, ka šie izdevumi tomēr ir iekļauti tāmē, iespējams, zem citām izdevumu pozīcijām.

L. Straujuma aicināja Ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu komentāru par Ģ. Majora viedokli un situācijas aprakstu.

”Es negribētu sākt diskusiju par atsevišķām pozīcijām. Šis pārstāvis [norādot uz komandītsabiedrības Expo 2015 vadītāju Ģirtu Majoru – red.] jau minēja, kāds varētu būt iemesls dažu atsevišķu pozīciju sadārdzinājumam. Bet jāsaka, man personiski iepazīstoties ar to, cik Ekonomikas ministrija ir samaksājusi, šķiet aizdomīgi lieli izdevumi,” atzina Dana Reizniece-Ozola.

”Piemēram, 32 tūkstoši eiro par dzīvesvietu apzināšanu Itālijā, vai 131 tūkstotis eiro par izmantojamās tehnikas koncepcijas izstrādes uzsākšanu, tirgus izpēti un aprēķiniem. Nu tas liek uzdot jautājumus! Un lūdzot pamatojumu, es neesmu saņēmusi nekādus rezultātus. [..] Tāpēc ir lūgts audits – ja viss ir izdarīts korekti, tad tas tiks novērtēts, un par visiem izdarītajiem darbiem tiks samaksāts. Ja tas nav bijis korekti, tad varam turpināt diskusiju,” sacīja ministre.

Ministre rezumējot arī norādīja, ka projekts kopumā ir realizēts nekvalitatīvi, ir izvērtētas alternatīvas, un, viņasprāt, būtu jāatsakās no dalības Expo 2015.

Kā Skaties.lv vēstīja, Latvija nepiedalīsies starptautiskajā izstādē World Expo 2015, kas šogad norisināsies Itālijas pilsētā Milānā. Šādu lēmumu pieņēmusi valdība.

Jau ziņojām, ka vēl nerealizētais Expo 2015 projekts Latvijā piedzīvojis vairākus skandālus. Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola vairākkārt uzsvērusi, ka apšauba Latvijas dalības nepieciešamību Expo 2015.

World Expo 2015 Latvijas dalības tāme ir nelietderīga un ”uzpūsta” un apstiprina jau rakstīto, ka projekts kalpojis par ”naudas pumpi” atsevišķiem uzņēmējiem, rakstīja laikraksts Diena.

Tajā pašā dienā ekonomikas ministre medijiem paziņoja, ka par Latvijas paviljona starptautiskajā izstādē radošajiem risinājumiem atbildīgajai komandītsabiedrībai Expo 2015 var nākties atmaksāt nelietderīgi izmantoto naudu.

Premjere vakar arī neslēpa sarūgtinājumu par atteikšanos piedalīties izstādē.

TOP komentāri

  • Zevs
    0 0 0

    Zevs

    Tur tajā Milānas pļaviņā Vajag uzlikt telti, uz kuras E pasta adreses!Visekonomiskākais expo stends ar zaļu zālīti.A tie naudas zagļi,lai atstrādā par brīvu ,i viss.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl