120 kilogrami ledus un unikāli darbi! Ieskaties, kā notiek gatavošanās ledus skulptūru festivālam Jelgavā

0 Komentāru
120 kilogrami ledus un unikāli darbi! Ieskaties, kā notiek gatavošanās ledus skulptūru festivālam Jelgavā
JPPI "KULTŪRA"

Pirmdien, 3.februārī, Jelgavā aizvadīta 22. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkursa pirmā diena, portālu Skaties.lv informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Visas dienas garumā profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm 120 kilogramus smagā ledus bloka radīja 30 unikālus individuālos ledus mākslas darbus, interpretējot šī gada festivāla tēmu ”Supervaroņi”

Savukārt no otrdienas, 4. februāra, tēlnieki uzsāks komandu skulptūru formu veidošanu. Darbu pie lielo ledus mākslas darbu detaļas izveides turpinot līdz pat piektdienai. To būvniecībai katra komanda izmanto vienu lielo (200 x 100 x 50 cm) un astoņus mazos ledus blokus (100 x 50 x 25 cm).

Kā informē Jelgavas pilsētas pašvaldība, māksliniekiem tiek nodrošināts augstākās kvalitātes ledus, ko iegūst mākslīgi saldējot.

“Salīdzinot ar dabīgo ledu, tas ir daudz dzidrāks un noturīgāks, jo tajā nav gaisa burbulīšu, kas sasilstot paātrina ledus kušanu. Tāpat atgādinām, ka individuālās skulptūras, kas tiks izveidotas, līdz festivāla atklāšanai tiks uzglabātas saldētavās,” norāda pašvaldība.

Baltijā vērienīgākais ledus skulptūru festivāls Jelgavā notiks no 7. līdz 9.februārim. Festivālā būs apskatāmi vairāk kā 60 ledus mākslas darbi, paraugdemonstrējumu dueļi, pirotehnikas un gaismas šovi, kā arī plaša kultūras programma kopā ar Latvijas superzvaigznēm. Norises vieta – Pasta sala, J. Čakstes Bulvāris un brīvdabas koncertzāle ”Mītava”.

Organizatori informē, ka saistībā ar mainīgajiem laikapstākļiem, pasākumu programmā var tikt veiktas izmaiņas.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un pirms došanās uz Jelgavu iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu, kas festivāla laikā būs pieejama arī mobilajā lietotnē “Waze”. Ņemot vērā laikapstākļu ietekmi uz skulptūrām, apmeklētāji tiek aicināti izmantot iespēju skulptūras apskatīt jau piektdienas vakarā.

Starptautisko ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta un iestāde ”Kultūra” kopā ar sadarbības partneriem.
0 Komentāru