12 tikumi: tapušas audzināšanas vadlīnijas

Pievienot komentāru
12 tikumi: tapušas audzināšanas vadlīnijas
TT News Agency/Scanpix

Pēc gadu ilga darba tapušas tā dēvētās tikumības vadlīnijas.

Tās izstrādājis Valsts izglītības satura centrs, un tās tapušas saskaņā ar Saeimas doto uzdevumu, pērn jūnijā grozot Izglītības likumu un liekot bērnus skolās audzināt saskaņā ar Satversmē iekļautajām vērtībām, īpaši laulību un ģimeni.

Tā kā Saeima precīzi nepateica, ko nozīmē tikumiskā audzināšana, šis darbs tika uzticēts Izglītības un zinātnes ministrijai, kas uzdevumu deleģēja izglītības satura centram.

Jau piektdien valdība lems par audzināšanas vadlīniju apstiprināšanu. Organizācijas Papardes zieds valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle, kura piedalījās vadlīniju izstrādē, dokumentu vērtē atzinīgi, tomēr uzskata, ka tas nerisinās pamatproblēmu – skolās jau iesēto pašcenzūru.

“Pašcenzūras problēmu, iespējams, šīs vadlīnijas saasinās vēl vairāk skolās, jo jau izveidojot likuma normu, ka kaut kas ir aizliegts, ir novērojami gadījumi, kad skolotāji izvēlas par dažām no tēmām, īpaši, kas saistītas ar homoseksualitāti, skolās nerunāt,” teic Ķelle.

Septiņu lapas-pušu garajā dokumentā aprakstīti 12 tikumi, saskaņā ar kuriem bērni jāaudzina, piemēram, atbildība, centība, tolerance un solidaritāte.

Plašāk par to, ko paredz tikumības vadlīnijas, un kā tās vērtē skolu direktori, kuri atbildēs par to ievērošanu, stāstīsim LNT Ziņās plkst. 20.00!

Video