12 000 iedzīvotāju Saeimai prasa IIN atcelšanu pensijām

1 komentārs

Saeimai būs jāvērtē pilsoņu iniciatīva par iedzīvotāju ienākumu nodokļa atcelšanu pensijām. Deputātiem vērtēšanai iesniegti aptuveni 12 000 iedzīvotāju parakstu par iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) atcelšanu valsts pirmā līmeņa pensijām.

Paraksti savākti interneta vietnē ManaBalss.lv. Priekšlikums paredz, ka iedzīvotāju ienākumu nodokli pensijām atceltu no 2020. gada līdz 2045. gadam.

Iniciatīvas Pensija bez nodokļa autors Arnis Vērzemnieks

Pensionāri, īpaši tie, kuri tagad sāk iet pensijā vai pēdējā laikā ir sākuši iet, viņiem dzīves apstākļi būtiski pasliktinās. Esam analizējuši datus un runājuši ar cilvēkiem, kuriem ienākumi samazinājušies līdz pat 50%, un tas nozīmē, ka jādomā, vai  jāmaina dzīve kā tāda, vai, iespējams, jāmaina dzīvesvieta. Tādēļ radās iniciatīva atcelt pensijām IIN.

Šāda priekšlikuma pieņemšana valstij izmaksātu vairāk nekā 80 miljonus eiro gadā, lēš iniciatīvas autori. Procedūra paredz, ka trīs mēnešu laikā Saeimas Iesniegumu komisijai ir jāizlemj, ko darīt ar pilsoņu iniciatīvu. Komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs LNT Ziņām pieļāva, ka to varētu nodot Saeimas Sociālo lietu komisijai. Šīs komisijas vadītāja Aija Barča, paužot personīgo viedokli, norādīja, ka viņa drīzāk atbalstītu ar nodokļiem neapliekamā minimuma celšanu pensijām, nevis atteikšanos no pensiju aplikšanas ar Iedzīvotāju ienākumu nodokli.