2 komentāri

Ugunsdzēsēji uzsākuši savdabīgu akciju – automašīnu pārblīvētajos mikrorajonu pagalmos automobiļu vējstiklos atstāj zīmītes, aicinot spēkratus pārvietot. Nevērīgi novietota automašīna ugunsgrēka gadījumā var paralizēt glābēju darbu, izraisot traģēdiju, brīdina VUGD.

2006. gadā Mežaparkā, Mirdzas Ķempes ielā, notika traģiskas ugunsgrēks – nespējot sagaidīt glābējus, pa 8. stāva logu izlēca piecu cilvēku ģimene – četri gāja bojā, viens puika izdzīvoja. Toreiz izskanēja pārmetumi glābējiem par tūļāšanos, bet viņi nevarēja piekļūt klāt mājai, jo pagalms bija pārblīvētas ar automašīnām.

Izrādās, ka tagad, 11 gadus pēc šā gadījuma, nekas nav mainījies. Glābējiem vēl aizvien jācīnās ar auto īpašniekiem, kas ar automašīnām pārblīvē pagalmus, traucējot glābējiem viņu darbu. Lielākās problēmas ir padomju laikos celtajos mikrorajonos – projektējot guļamrajonus, neviens nevarēja iedomāties, ka nākotnē automašīnu būs tik daudz.

Uģis Vējš
VUGD pārstāvis

Diemžēl iekšpagalmu celiņi ir tik šauri, ka mūsu auto netiek klāt. Auto novilkšanu nepraktizējam, cenšamies apbraukt pa zālāju, kas nav drošākais, vai ekipējumu nesam ar rokām, tas aizņem laiku, kas šajos notikumos ļoti svarīgs.

Ugunsdzēsēji sadrukājuši lapiņas, kuras liek aiz traucējošo automašīnu logiem. Tie ir aicinājumi auto pārvietot. Ventspilī mašīnu īpašnieki esot bijuši par šādu akciju pikti, citviet – attieksme esot saprotoša.

Rīgas pašvaldība sola palīdzēt, tomēr iespējas ir krietni ierobežotas. Galvenā problēma, – mikrorajonu iekšpagalmu zeme piederot privātīpašniekiem. Rīgas domes Satiksmes departamentā rāda pilsētas karti, kuros mikrorajonos paredzēts paplašināt ielas, lai iedzīvotājiem ir kur novietot automašīnas.

Pašvaldība cer, ka iniciatīvu uzņemsies privātais sektors, piemēram, mikrorajonos izveidojot daudzstāvu maksas stāvvietas. Skaidrs, ka risinājumu neizdosies rast ātri.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk – kur situācija varētu uzlaboties!

TOP komentāri

 • Marita Bačanska
  +4 +4 0

  Marita Bačanska

  Sen jau jāpieņem noteikumi ka mašīnas nedrīkst turēt/stāvēt pie mājām (uz brauktuves mājas pusē), bet drīkst tikai brauktuves pretējā pusē
 • Zigimants Fon Kreslins
  +2 +2 0

  Zigimants Fon Kreslins

  Salikt nežēlīgākos sodus līdz pat mašīnas konfiskācijai ja tas traucē operatīvā transporta kustībai. Dzīvības cena ir augstāka

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl