1000 kilometru gar jūras krastu – top garākais pārgājiena maršruts Baltijā

5 komentāri

Ar kājām noiet 1000 kilometru gar jūras krastu! Latvijas un Igaunijas piekrastē top garākais pārgājienu maršruts. Šobrīd tā veidotāji paši dodas šādā pārgājienā, lai ejot izstrādātu detalizētu ceļvedi ar apskates objektiem.

Pārgājiena maršruta veidotāji un visi interesenti, kuri var pievienoties jebkurā mirklī, šobrīd nogājuši gandrīz 500 kilometru – ceļojuma sākums Nidā pie Latvijas Lietuvas robežas un šajās dienās aiziets līdz Jūrmalai un Rīgai. “900 sekunžu” komanda kājāmgājējus panācām mežā Priedainē.

Raimonds, kurš nosoļojis visus šos 460 kilometrus, saka, ka gribēja pirmais izbaudīt šo maršrutu, kas vēl tikai top. Viņš ir gājējs ar lielu pieredzi. “Pirmkārt, veselība laba, otrkārt, var satikt interesantus cilvēkus. Var redzēt izskalotus dzintarus, buru kuģu atliekas,” viņš stāsta.

Līga šovasar nogājusi 260 kilometrus, un viņai soļošana kļuvusi kā sava veida pozitīva atkarība. Bet viss sākās ar to, ka, būdama viesu mājas saimniece Rojas novadā, sapratusi, ka ar laiku, kad gājēju maršruts tiks izveidots, labprāt uzņemtu šādus kājāmgājēju tūristus.

“Es gribēju pati saprast, kas šo cilvēku galvās notiek, kuriem iet simtu kilometrus. (“900 sekundes”: Un kas tad notiek viņu galvās?) Veidojas pozitīva atkarība. Un, protams, tās vajadzības pēc noietas dienas, kad gribas siltu zupu, dušu un mieru,” teic pārgājiena dalībniece.

Ceļvedī tiks sīki aprakstīts maršruts tieši no kājāmgājēju viedokļa. “Jo mēs paši būsim izgājuši kājām. Tas ir vairāk nekā 1200 kilometrus garš, tā kā priekšā mums ir visa Vidzeme un puse Igaunijas. Jebkurš, kas šo posmu ies pirmo reizi, tā ir mazskartā piekraste, ar mūsu unikālām dabas vērtībām,” skaidro ”Lauku ceļotājs” pārstāvis Juris Smaļinskis.

Kājāmiešana Eiropā, tostarp arī Latvijā, kļūst arvien populārāka. Eiropā ir 16 garo distanču pārgājienu maršruti. Šobrīd pārgājiena maršruta veidotāji izstrādā to daļu, kas ietilpst lielākā maršrutā, kas sākās Portugālē un beidzas Igaunijā pie Krievijas robežas, kur kopējais garums ir 5000 kilometri. Tas nozīmē, ka šis ceļvedis palīdzēs piesaistīt arī ārzemju tūristus.

“Mūsu piekraste ir ļoti interesanta, tā ir izmantojama visu gadu. Mīts, ka to var izmantot tikai dažus mēnešus, neatbilst patiesībai. Cilvēki brauc ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Potenciāls Latvijai ir ļoti liels, taču izmanto to nedaudz,” domā Vidzemes Tūrisma asociācijas vadītājs Raits Sijāts.

Paredzams, ka šis ceļvedis taps pirms nākamās vasaras sezonas sākuma. Ceļvedis būs sadalīts 20 līdz 25 kilometru garos posmos, kas noslēgsies ar naktsmājām. Pēc pārgājiena maršruta veidotāju domām, šādi ceļotāji palīdzēs attīstīt tūrismu reģionos.

TOP komentāri

 • Evija Brauča
  +3 +3 0

  Evija Brauča

  Cerams ka tā nebūs tikai kārtējā līnija kartē, bez atbilstošas infrastruktūras norādēm, informatīviem stendiem un, kas galvenais, miskastēm un tualetēm.
 • Juris Smaļinskis
  0 0 0

  Juris Smaļinskis

  Ir divas Nidas, ja runājam par Baltijas valstīm. Viena - Kuršu kāpās pie Krievijas un Lietuvas robežas, otra - Latvijā - pie Lietuvas un Latvijas robežas, kur sākas maršruts un arī mūsu apsekojums gar Latvijas piekrasti.
 • Juris Smaļinskis
  0 0 0

  Juris Smaļinskis

  Šī projekta ietvaros ir plānots izveidot arī infrastruktūru, t.sk. norādes, informatīvi stendi, atpūtas vietas u.c.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl