10 ieteikumi, kā uzlabot drošību mājās Latvijas Namsaimnieks

0 Komentāru
10 ieteikumi, kā uzlabot drošību mājās
pixabay.com

Cilvēki domā, ka viņu mājvietas ir drošībā, līdz notiek nelaime, kas satricina šo pārliecību. Tomēr no šādām nelaimēm un nelūgtiem viesiem mūsu mājvietā varam izvairīties. Dažreiz tie var būt šķietami sīkumi, par kuriem nebijām iedomājušies, piemēram, ar ieslēgta televizora palīdzību radīt iespaidu, ka mājā kāds atrodas. Ja arī Tev ir svarīgi justies droši, šeit būs dažādi veidi, kā vari parūpēties par drošību mājās.

Mājas drošības sistēma

Foto: pixabay.com

Viens no vienkāršākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā pasargāt savu mājvietu, ir ierīkot signalizāciju, novērošanas kameras vai kādu citu drošības sistēmu. Mūsdienu tehnoloģijas piedāvā pat tādus risinājumus kā viedā atslēga, ar kuras palīdzību var kontrolēt mājas drošības sistēmu, izmantojot mobilā telefona aplikāciju.

Budžetam draudzīgāks veids, kā garnadzim likt turēties pa gabalu, ir radīt cilvēku klātbūtnes sajūtu – ieslēgts televizors, skaņu sistēma vai atstāta gaisma radīs iespaidu, ka mājās kāds atrodas. Tāpat var mēģināt nelūgtos ciemiņus apmānīt, pamanāmā vietā izvietojot uzlīmi, ka mājā darbojas signalizācijas sistēma, pat ja tāda nav ierīkota.

Mājdzīvnieki

Foto: pixabay.com

Mājdzīvnieki, it īpaši suņi, var būt lielisks palīgs, kā atbaidīt svešiniekus un pasargāt savu mājvietu. Suņu riešana izraisa troksni un pievērš uzmanību – tās ir divas svarīgākās lietas, no kā laupītāji cenšas izvairīties. Tomēr, pirms ģimenes loku papildini ar mājdzīvnieku, rūpīgi izvērtē, vai spēsi pienācīgi parūpēties par to.

Rūpīgi noglabā vērtīgās lietas

Foto: pixabay.com

Ja esi no cilvēkiem, kas dod priekšroku vērtīgās lietas uzglabāt mājās, parūpējies, lai tās ir pienācīgi noglabātas. Viens no drošākajiem variantiem ir seifa ierīkošana, vēlams, pie nesošās sienas. Šeit var likt lietā arī radošumu un pielietot filmās redzētās idejas: atvilktnes ar dubulto nodalījumu, grāmatas ar tukšu vidu un dekoratīvi spilveni ar slepenu kabatu – iespēju ir ļoti daudz!

Neatver durvis svešiniekiem

Foto: pixabay.com

Bērniem mācītais, ka svešiniekiem durvis vaļā nedrīkst vērt, attiecas arī uz pieaugušajiem. Ja vēlā vakarā kāds piezvana pie durvīm, bet neesi nevienu gaidījis, ieteicams durvis vaļā nevērt, bet apjautāties, kas ieradies ciemos. Lai ievērotu papildu drošību, iebūvē durvīs actiņu – tā ļaus viesi apskatīt, pirms durvis atvērtas.

Aizsedz skatu uz logiem

Foto: pixabay.com

Arvien populārāks dizaina elements ir lieli un plaši logi, kas paver skatu uz āru. Tomēr tas dod iespēju ne tikai izbaudīt ainavu, bet arī no ārienes ieskatīties iekšā. Ja logi nav pienācīgi aizklāti, tie paver visaptverošu skatu uz telpas iekšieni – gan iekārtojumu, gan arī visām lietām, kas tur atrodas. Ja ir iespēja, iestādi koku, kas ne tikai dos ēnu un pasargās no spilgtās saules, bet arī bloķēs skatu uz tavu mājokli. Ja koka iestādīšana nešķiet piemērotākais risinājums, tad var arī iegādāties žalūzijas vai ierīkot logiem dubultos, tonētos stiklus.

Pirms iziešanas no mājas visu pārbaudi

Foto: pixabay.com

Ikdienas rutīnā un steigā var aizmirsties pat vienkāršas un šķietami pašsaprotamas lietas. Katru reizi pirms iziešanas no mājām apskaties, vai esi visur izslēdzis gaismas, aizvēris logus, izslēdzis plīti un elektrotehniku. Nereti durvju aizslēgšana kļūst par rutīnas darbību, un, ja ceļā uz skolu, darbu vai citur ienāk prātā doma ”Vai es aizslēdzu durvis?”, labāk pārbaudīt divreiz.

Domā par drošību arī ceļojot

Foto: pixabay.com

Īpaša uzmanība drošībai jāpievērš ceļojot, jo tajā brīdī tavs mājoklis paliek neuzraudzīts ilgu laika periodu. Pirms braukšanas prom parūpējies, lai māja paliek drošībā, kā arī ieteicams sarunāt kādu draugu vai kaimiņu, kas ik pa laikam iegriezīsies, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā.
Lai cik skaistas bildes esi uzņēmis ceļojuma laikā un vēlies ar tām dalīties, ieteicams nepublicēt bildes un citu informāciju uzreiz, bet pagaidīt, kad būsi atgriezies. Paziņojums par tavu prombūtni var kļūt par iemeslu garnadžu apciemojumam.

Iesāc vai pievienojies kaimiņu drošības programmai

Foto: pixabay.com

Labs veids, kā iepazīt savus kaimiņus, pasargāt vienam otru no nelaimēm un potenciāli samazināt noziedzību savā rajonā, ir kaimiņu drošības programma. Šāda iniciatīva aizsākās ASV, un kopš 2007. gada arī Latvijā pastāv organizācija ”Kaimiņu drošība”. Tās mērķis ir padarīt savu mājvietu un tās apkārtni drošāku un no noziedzniekiem aizsargātu, iedzīvotājiem kopā darbojoties mājas aizsardzībā un ziņošanā par likumpārkāpumiem. Vietās, kurās veiksmīgi darbojas kaimiņu drošības kopienas, ir mazāka noziedzība, jo ir lielāka iespējamība, ka kaimiņi viens otru uzraudzīs un ziņos par potenciālajiem draudiem.

Uzturi apkārtni kārtībā

Foto: pixabay.com

Ja mājvieta un tās apkārtne tiks uzturēta kārtībā, būs mazāka iespēja saskarties ar noziedzību. Ja apkārtne būs nesakopta, tad tas likumpārkāpējiem radīs iespaidu, ka cilvēkiem neinteresē ne vieta, kur viņi dzīvo, ne cilvēki, kas dzīvo blakus. Tāpēc aprunājies ar kaimiņiem vai sazinies ar namu pārvaldnieku par apkārtnes labiekārtošanu. Tas var būt labs veids, kā ne tikai parūpēties par drošību un iepazīt savus kaimiņus, bet arī padarīt skaistāku un patīkamāku mājvietas apkārtni.

Parūpējies par drošību jau ievācoties

Foto: pixabay.com

Mājvietas iegūšana var būt ļoti satraucošs un interesants process, bet notikumu gūzmā nedrīkst aizmirst par drošību. Ja šajā vietā kāds iepriekš dzīvojis, ieteicams nomainīt atslēgas. Nekad nevar zināt, kam vēl joprojām ir piekļuve jaunajai dzīvesvietai. Tāpat arī neatstāj atslēgas zem kājslauķa – ja vēlies, lai rezerves atslēga ir tuvumā, iedod tās kādam uzticamam kaimiņam.

0 Komentāru