SAB pārbaudīs, vai Kučinskim un Straumem var uzticēt valsts noslēpumu

13 komentāri
SAB pārbaudīs, vai Kučinskim un Straumem var uzticēt valsts noslēpumu
Foto: Evija Trifanova, LETA / Ieva Leiniša, LETA

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pārbaudīs, vai informācijas noplūdes skandāla epicentrā esošajām amatpersonām – Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un KNAB vadītājam Jēkabam Straumem – ir saglabājama speciālā pielaide valsts noslēpumam.

SAB TV3 Ziņas informēja, ka oficiāls iesniegums no KNAB vai Ģenerālprokuratūras par notikušo nav saņemts, taču SAB kompetencē ir pārbaudīt, vai izskanējusī informācija par Straumi un Kučinski var traucēt abiem turpmāk uzticēt valsts noslēpuma glabāšanu.

Žurnāla “Ir” publiskotā informācija liecina, ka amatpersonas varētu būt izpaudušas izmeklēšanai svarīgu informāciju. Abiem šobrīd ir augstākas pielaides valsts noslēpumam.

Ja SAB secinās, ka Kučinskim vai Straumem uzticēties nevar, abi zaudēs ne tikai pielaides, bet arī ieņemamos amatus. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs TV3 Ziņām sacīja, ka birojs pašlaik cenšas noskaidrot, kā informācija par kriminālprocesu kļuvusi zināma ar izmeklēšanu nesaistītām personām.

Plašākus komentārus birojs šobrīd nav gatavs sniegt. To nesniedz arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kurš atrodas atvaļinājumā.

13 komentāri