Komentāri
Saasinās konflikts starp Valsts kancelejas direktori un valsts drošības iestādēm
FOTO: LETA

Apgriezienus uzņem Valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes un valsts drošības iestāžu konflikts. Drošības policija saņēmusi Satversmes aizsardzības biroja vēstuli, kurā paustas bažas, ka Valsts kancelejā ir problēmas ar nacionālās drošības jautājumiem.

Par to informēta arī premjere, kas līdz ar to apturējusi valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes darbības izvērtēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pati Dreimane izvērtēšanas procesu nodēvējusi par prettiesisku un neobjektīvu.

Atbilstoši likumam, Valsts kancelejas vadītāja darbība jāvērtē reizi divos gados. Elita Dreimane šajā amatā ir kopš 2011. gada un līdz šim vērtējums bijis pozitīvs. Tomēr šogad janvārī izveidotās komisijas darbs ievilcies. Izskanējusi arī informācija, ka Dreimane vietu Valsts kancelejas vadībā varētu zaudēt.

Šobrīd viņas izvērtēšanas process ir apturēts.

Dreimane arī paziņojusi, ka pašlaik viņas darbības izvērtēšana kļuvusi neobjektīva. Uzaicinājumu ierasties SAB viņa saista ar Valsts kancelejas pērnā gada mēģinājumiem mainīt kārtību, kā tiek piešķirta pielaide valsts noslēpumiem.

Tikmēr premjere Laimdota Straujuma liek noprast, ka arī bez pagaidām slepenās SAB vēstules esot arī citas lietas, kas aizēno Dreimanes darbu.

Jāpiebilst, ka arī pašai Dreimanei amata pienākumu pildīšanai vajadzīga pielaide Valsts noslēpumam. Tā jau 14 gadus viņai izsniegta un ir spēkā arī joprojām. Savukārt pielaidi zaudējis viņas palīgs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl