3 komentāri

Uzņēmuma Latvijas gāze vadība noraidīs Latvenergo lūgumu piekļūt gāzes pārvades infrastruktūrai. Šāda noraidoša attieksme ir saniknojusi Ekonomikas ministriju.

Tās vadība neizslēdz, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija varētu piemērot soda sankcijas gāzes monopolistam. Tikmēr Latvijas gāze gatavo pretsitienu. Uzņēmumā juristi vērtē iespēju vērsties pret Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju Satversmes tiesā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts kompānija Latvenergo lūdza privātkompānijai Latvijas gāze rast iespēju no šā gada izmantot dabasgāzes pārvades infrastruktūru, lai Inčukalna pazemes krātuvē varētu piegādāt gāzi no Lietuvas.

Foto

Eksperimentālā kārtā bija plānots iegādāties vienu miljonu kubikmetru gāzes no cita tirgotāja un atgādāt to pa Latvijas gāzes cauruļvadiem uz savām elektrības ražotnēm. Taču gāzes monopolisti ir kategoriski pret.

Latvenergo iepriekš informēja, ka darījums iecerēts kā izmēģinājums, lai pārliecinātos kā piegādes darbosies brīdī, kad 2017. gadā atvērs gāzes tirgu. Latvenergo atsaucas uz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumu, kas ļauj mūsu valsts lietotājiem gāzi piegādāt no alternatīviem avotiem.

Visticamāk, regulators sodīs Latvijas gāzi par atteikumu. Valsts pārstāvji atsaucas uz Augstākās tiesas lēmumu, kas atcēla pagaidu aizsardzību gāzes Latvijas gāzei.

Gāzes monopolisti gan atbild, ka Augstākā tiesa neesot lietu skatījusi pēc būtības un viņu ekskluzīvās tiesības gāzes sadales tirgū neviens neesot atcēlis. Regulatora lēmums faktiski nozīmējot privatizācijas līguma laušanu un gāzes tirgus atvēršanu ātrāk nekā 2017. gadā. Latvijas gāze brīdina par tiesvedību.

Ekonomikas ministrija ir ķērusies klāt pie vēl vienu noteikumu izstrādāšanas, kas arīdzan Latvenergo dotu zaļo gaismu gāzi iepirkt no citiem avotiem, negaidot gāzes tirgus atvēršanu. Valdībā šos noteikumus varētu skatīt janvāra beigās. Taču var prognozēt, ka gāze arī šos noteikumus apstrīdēs.

Video

TOP komentāri

  • amps
  • Nu re
  • ES
    +1 +1 0

    ES

    Kam gan jāsaka paldies par valstij "izdevīgo" ligumu savā laikā ar LG?Vai tur nebija Kalvitim, LG un Gazprom tuvu stāvošie?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl