Saasinājušās kaislības veselības aprūpes kvotu sistēmā

Komentāri
Saasinājušās kaislības veselības aprūpes kvotu sistēmā
Foto: Ekrānšāviņš

Lai pēc ģimenes ārsta nosūtījuma gaidīšanas laiku pie ārsta speciālista saīsinātu, daudzi iedzīvotāji izšķiras samaksāt par vizīti. Tas automātiski nozīmē, ka turpmākas valsts apmaksātas analīzes pacientam ir liegtas. Problēma – nepietiekamais valsts finansējums.

Jaunā kartība paredz, ka ģimenes ārsti vairs nedrīkst pacientu vairākkārtīgi nosūtīt uz laboratoriskiem izmeklējumiem. Tā vietā dakterim ir jāizraksta slimniekam nosūtījums pie ārsta speciālista. Lai par valsts naudu nokļūtu pie ārsta speciālista, bieži vien ir jāgaida garā rindā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Samaksājot par vizīti no savas kabatas, gaidīšanas laiks krietni saīsinās. Taču tādā gadījumā pacientam jārēķinās ar turpmākiem izdevumiem. Par speciālista nozīmētām tālākām analīzēm slimniekam būs jāmaksā pašam. Veselības ministrs Guntis Belēvičs ātru risinājumu šai problēmai nesola. TV 3 ziņām viņš norādīja, ka Latvijā veselības aprūpe saņem vismazāko finansējumu no valsts budžeta, un tas arī ir visu problēmu cēlonis. Ģimenes ārstiem šajā jautājumā ir atšķirīgi viedokļi.

Foto

Latvijas ģimenes ārstu asociācija skaļi protestē pret jauno kvotu sistēmu analīzēm, jo tieši ilgais gaidīšanas laiks pie ārsta speciālista daudzu pacientu veselības stāvokli pasliktina. Turpretim Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija tik kritiski vis nav noskaņota. Lauku asociācijas vadītāja norādīja, ka finansējums laboratoriskiem izmeklējumiem nav samazināts. Vienīgā atšķirība esot tā, ka ģimenes ārstiem ar speciālistiem tagad vairāk būs jāsadarbojas.

Saeimas atbildīgās komisijas sēde beidzās bez vērā ņemamiem rezultātiem. Komisijas vadītāja Aija Barča atzina, ka ierobežotos budžeta apstākļos sistēma ir darboties spējīga. Tikmēr Latvijas ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide pēc jaunās valdības apstiprināšanas lūgs tikšanos ar premjeru un pieprasīs sistēmu apturēt. Pretējā gadījumā izskan brīdinājumi par protesta akcijām.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl