Saasinājušās kaislības veselības aprūpes kvotu sistēmā

Komentāri
Saasinājušās kaislības veselības aprūpes kvotu sistēmā
Foto: Ekrānšāviņš

Lai pēc ģimenes ārsta nosūtījuma gaidīšanas laiku pie ārsta speciālista saīsinātu, daudzi iedzīvotāji izšķiras samaksāt par vizīti. Tas automātiski nozīmē, ka turpmākas valsts apmaksātas analīzes pacientam ir liegtas. Problēma – nepietiekamais valsts finansējums.

Jaunā kartība paredz, ka ģimenes ārsti vairs nedrīkst pacientu vairākkārtīgi nosūtīt uz laboratoriskiem izmeklējumiem. Tā vietā dakterim ir jāizraksta slimniekam nosūtījums pie ārsta speciālista. Lai par valsts naudu nokļūtu pie ārsta speciālista, bieži vien ir jāgaida garā rindā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Samaksājot par vizīti no savas kabatas, gaidīšanas laiks krietni saīsinās. Taču tādā gadījumā pacientam jārēķinās ar turpmākiem izdevumiem. Par speciālista nozīmētām tālākām analīzēm slimniekam būs jāmaksā pašam. Veselības ministrs Guntis Belēvičs ātru risinājumu šai problēmai nesola. TV 3 ziņām viņš norādīja, ka Latvijā veselības aprūpe saņem vismazāko finansējumu no valsts budžeta, un tas arī ir visu problēmu cēlonis. Ģimenes ārstiem šajā jautājumā ir atšķirīgi viedokļi.

Foto

Latvijas ģimenes ārstu asociācija skaļi protestē pret jauno kvotu sistēmu analīzēm, jo tieši ilgais gaidīšanas laiks pie ārsta speciālista daudzu pacientu veselības stāvokli pasliktina. Turpretim Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija tik kritiski vis nav noskaņota. Lauku asociācijas vadītāja norādīja, ka finansējums laboratoriskiem izmeklējumiem nav samazināts. Vienīgā atšķirība esot tā, ka ģimenes ārstiem ar speciālistiem tagad vairāk būs jāsadarbojas.

Saeimas atbildīgās komisijas sēde beidzās bez vērā ņemamiem rezultātiem. Komisijas vadītāja Aija Barča atzina, ka ierobežotos budžeta apstākļos sistēma ir darboties spējīga. Tikmēr Latvijas ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide pēc jaunās valdības apstiprināšanas lūgs tikšanos ar premjeru un pieprasīs sistēmu apturēt. Pretējā gadījumā izskan brīdinājumi par protesta akcijām.

Video

Lasi vēl