Komentāri

Ryanair aiziešana no Latvijas būtu liels zaudējums lidostai Rīga. Aiz nacionālās aviokompānijas AirBaltic, Ryanair ir otrs lielākais pasažieru pārvadātājs ar 16% tirgus daļu. 54 reisiem nedēļā uz 13 galamērķiem. Kopumā šis gads solās būt lidostai Rīga darbīgs, jo apkalpos 5 miljonus pasažieru.

Ryanair ir pazīstama kā kompānija, kas par izdevīgiem līguma nosacījumiem kaulējas līdz pēdējam, un tamdēļ joprojām aviokompānija nav noslēgusi vienošanos. Joprojām notiekot sarunas. Un par lidmašīnu virszemes apkalpošanu tā var diskutēt gan ar lidostu Rīga, kas Ryanair apkalpojusi līdz šim, gan uzņēmumu Havaš, kas operē lidostas teritorijā, un katram no servisa sniedzējiem ir savs cenrādis. Tiesa gan, valsts puse ir ļoti stingra – nekādas piekāpšanās par zemākām cenām Ryanair nebūs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasažieru reģistrācija, bagāžas apkalpošana, trapu pielikšana pie lidmašīnām un reisu kopējā sagatavošana katram lidojumam ir izmaksu pozīcijas, par kurām Ryanair visus šos desmit gadus maksājis krietni mazāk nekā citas aviokompānijas.

Šīs ekskluzīvās atlaides reiz iedeva tā laika satiksmes ministrs Ainars Šlesers, lai Ryanair vispār atvilinātu uz Latviju. Lai arī Rīga bija celmlauzis zemo cenu lidojumu segmentā Baltijā, mainoties politiskajai nozares pārraudzībai, tika paziņots, ka valstij šīs ir neizdevīgas līgumsaistības. Citas aviokompānijas sūdzējās par konkurences kropļošanu..

Tā bija mācība, un valdība tagad ir ieviesusi vienotus virszemes apkalpošanas tarifus, kas vienādi visām aviokompānijām. Ryanair ekskluzīvo atlaižu līgums beigsies 31.martā, bet jauno līgumu vēl neparaksta, jo turpina censties panākt vienošanos par sev īpašo statusu. Šā brīža satiksmes ministrs ir noraidošs.

Satiksmes ministrs sliecas domāt, ka Ryanair no Latvijas neaizies, jo Īrijas zemo cenu aviolīnija ir iesniegusi vasaras lidojumu sarakstu ar palielinātu reisu skaitu un paziņojusi par jauna maršruta atklāšanu uz Berlīni. Taču tieši skaidru atbildi no Ryanair nav saņēmis pat satiksmes ministrs. Tikmēr lidosta Rīga nevēlas atklāt, kas tieši jaunajā līgumā neapmierina Ryanair.

Ryanair nesteigšanās parakstīt līgumu ar lidosta Rīga, iespējams, skaidrojams ar plānu B. Lidmašīnu un pasažieru virszemes apkalpošanu veic arī privātā kompānija Havaš, kuru jau šobrīd izmanto arī Airbaltic. No Havaš Europe operatīvā vadības direktora teiktā LNT Ziņām noprotams, ka Ryanair ir interesējies par viņu pakalpojumu cenām.

Tikmēr publiski izskanējušās spekulācijas, vai Ryanair paliks vai aizies no Latvijas, satraukušas pasažierus. Lidosta Rīga informācijas centrā un Ryanair kasēs cilvēki tieši pēdējo nedēļu laikā esot sākuši paust neziņu, vai ir maz droši pirkt biļetes Ryanair lidojumiem līdz gada beigām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl