Komentāri

Ukrainas valdība savā kontrolē pilnībā pārņēmusi valsts lielākās bankas “PrivatBank” akcijas.

Šāds solis sperts pēc tam, kad Ukrainas centrālā banka lūgusi “PrivatBank” uz laiku noteikt valsts pārraudzību. Valdība solījusi, ka pārmaiņas netraucēs institūcijas darbību un neapdraudēs tās klientu naudas drošību. Līdz šim banka piederēja oligarhiem Ihoram Kolomoiskim un Genādijam Bogoļubovam. Vietējie mediji ziņo, ka banka aizdevusi naudu atsevišķiem tās pārstāvjiem, kuri to nav atmaksājuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek lēsts, ka aizdotā summa varētu sasniegt 80% bankas kredītportfeļa. Valdības rīcību, visticamāk, veicinājis arī Starptautiskais Valūtas fonds, kas iepriekš pieprasījis sakārtot “PrivatBank” jautājumu, lai Ukraina varētu saņemt nākamo starptautiskā aizdevuma maksājumu.

Ukrainas “PrivatBank” ir lielākais Latvijas “PrivatBank” akcionārs. Šī banka šogad bijusi 12. lielākā banka Latvijā pēc aktīvu apjoma. Latvijas banku uzraugi seko līdzi situācijai Ukrainā, plašākus komentārus Finanšu un kapitāla tirgus komisija sola sniegt pēcpusdienā. Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis norāda, ka “PrivatBank” nav nozīmīgs tirgus spēlētājs Latvijā. Bankas nākotne Latvijā atkarīga no Ukrainas valdības tālākajām darbībām.

Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris, “Prudentia” līdzīpašnieks

Relatīvi pēc vietas banku sistēmā, un pēc izmēra, ir skaidrs, ka viņu nevar saukt par nozīmīgu vai sistēmisku, vai kaut ko tamlīdzīgu. Bet skaidrs, ka bankai ir arī 300 miljoni eiro noguldījumi. Jautājums, cik daudz ir rezidentu noguldījumi. Un, protams, ja šai bankai rastos kaut kādas problēmas arī Latvijā – par ko nav nekādas informācijas un kam principā tā nevajadzētu būt. FKTK ir uzraudzījis un kontrolējis šo banku neatkarīgi no mātes bankas, un viņas bilancei un kapitāla struktūrai ir jābūt pašpietiekamai. Līdz ar to principā šim faktam – nacionalizācijas faktam Ukrainā – nevajadzētu nekādā veidā izmainīt situāciju šeit.

Ukrainas “PrivatBank” pieder 46,54% Latvijas “PrivatBank” akciju. Latvijas “PrivatBank” šodien vēl nekādus komentārus nav sniegusi.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl