Rungainis: Nepiedalīšanās Davosas forumā ir spilgts pašreizējās elites impotences rādītājs

0 Komentāru
Rungainis: Nepiedalīšanās Davosas forumā ir spilgts pašreizējās elites impotences rādītājs
FOTO: LETA

Lai spriestu par cīņu pret populismu un citām globālām aktualitātēm šobrīd Šveices kūrortā pulcējās pasaules ekonomiskā un politiskā elite. Tomēr uz respektablo Davosas forumu nav aicinātas Latvijas augstākās amatpersonas.

Starp 300 lūgtajiem politiskajiem līderiem no 70 valstīm starp Davosas foruma dalībniekiem šogad atrodams bijušā Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa vārds, bet no Latvijas nav ne prezidenta, ne premjerministra.

Valdis Zatlers, bijušais Valsts prezidents

Tas, ko uzaicina katru gadu, ir atkarīgs no pasaules konteksta gan ekonomiskā, gan politiskā.

Savulaik respektablā foruma viesi bija arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, un bijušie premjerministri Valdis Dombrovskis un Laimdota Straujuma. Lai saņemtu ielūgumu no foruma dibinātāja Klausa Švāba sākotnēji nācies pacīnīties, neslēpj Zatlers.

Kontakti, neformālas sarunas un pat aizkulišu lēmumi, – tas ir viss, kas mūsu valstij jau kādu laiku paslīd garām, atzīst arī Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs.

Taustāma labuma no dalības forumā nav, bet nepiedalīšanās ir garām palaista iespēja – atgādināt par sevi tiem, kuri kaut vai ”x stundā” mūsu valstij var būt ļoti noderīgi.

Tomēr ir pasaules līderi, kuri saņēmuši pie mums tik kārtoto ielūgumu izlemj uz Davosu nedoties. Piemēram, Vācijas kanclere Angela Merkele tajā nepiedalās jau otro gadu pēc kārtas.

Šogad Davosas forumā piedalās ekspremjers Valdis Dombrovskis, taču viņš kā Eiropas Komisijas viceprezidents tur pārstāv Briseles intereses. Par saviem līdzekļiem uz kūrortu jau kārtējo reizi devies arī deputāts Mārtiņš Bondars, bet viņš nav lūgts viesis un pasaules līderus neuzrunās.

0 Komentāru