Rundāles pils apmeklēšana daudziem kļūs dārgāka! Izmaiņas stāsies spēkā jau no maija

6 komentāri
Rundāles pils apmeklēšana daudziem kļūs dārgāka! Izmaiņas stāsies spēkā jau no maija
Foto: f64

Ņemot vērā veiktās investīcijas un pieaugušos izdevumus, valdība atbalstījusi Kultūras ministrija (KM) plānus mainīt Rundāles pils maksas pakalpojumu cenrādi.

Daļai pakalpojumu maksas pieaugs, bet daļai – mazināsies, liecina Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts ”Rundāles pils muzeja maksas pakalpojumu cenrādis”.

Lielākais cenas kāpums plānots pieaugušajiem par Rundāles pils pamatekspozīcijas apskati, proti, turpmāk par Rundāles pils Mazā vai Lielā loka apskati laikā no novembra līdz martam būs jāmaksā par 2 eiro vairāk, līdz ar to cena sasniegs attiecīgi 6 un 8 eiro.

Savukārt karstākās sezonas laikā – no aprīļa līdz oktobrim – Rundāles pils Lielā un Mazā loka biļetes maksās par 4 eiro vairāk nekā līdz šim, un līdz ar to biļetes cena pieaugs līdz attiecīgi 8 un 10 eiro.

Palielināsies cenas arī ģimenes biļetēm – Lielais loks diviem pieaugušajiem un diviem līdz četriem izglītojamiem būs par 3 eiro lielāks un sasniegs 16 eiro. Savukārt Lielā loka apskate vienam pieaugušajam un diviem līdz četriem izglītojamiem sadārdzināsies par 2 eiro (līdz 12 eiro).

Bet vienlaikus cenas nemainīsies parka apmeklējumam.

Lai palielinātu izglītības iestāžu ieinteresētību apmeklēt muzeju, paredzēts pievērst lielāku uzmanību skolas vecuma bērniem, kas apmeklē muzeju mācību iestāžu organizētās ekskursijās.

Rundāles pils Mazā un Lielā loka apmeklējuma cenu no novembra līdz martam izglītojamiem grupās plānots samazināt par 1 eiro, līdz attiecīgi 0,5 eiro un 1 eiro. Bet no aprīļa līdz oktobrim izglītojamiem grupās paredzēts samazināt apmeklējuma cenu par 0,50 eiro.

Apkopojot informāciju par ieejas biļešu cenām līdzvērtīgās pilīs citviet pasaulē, jāsecina, ka muzeja biļešu cenas arī turpmāk būs zemākas nekā šajās pilīs. Piemēram, Versaļas pils apmeklējuma cena šobrīd ir 18 eiro, Pēterhofas ”Lielās pils” apskate Sanktpēterburgā maksā ap 10 eiro, Šēnbrunnas pilī Vīnē par Lielā loka apskati jāmaksā 17,50 eiro, bet par Mazā loka apskati – 14,20 eiro.

Izvērtējot reālo situāciju, turpmāk plānots neiekasēt maksu par fotografēšanu un filmēšanu muzeja ekspozīcijā un izstāžu telpās, lai neierobežotu apmeklētāju iespēju lietot modernās ierīces. Tā tiks mazināta noslodze kasēs un būs iespējams izvairīties no biežajām konfliktsituācijām, kad apmeklētāji mēģina fotografēt/filmēt slepus.

6 komentāri