Rundāles pilī sācies krāšņais rožu ziedēšanas laiks

9 komentāri

Rundāles pils dārzā ir sākušas ziedēt krāšņas rozes, bet lielā karstuma dēļ vairāk nekā 2000 šķirņu krūmu uzplauka vienlaikus, un to kopšana prasa ļoti daudz ūdens, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Dārznieki un arī vasarā pilī nodarbinātie skolēni griež nost novītušos ziedus, lai tie netraucē plaukt jauniem pumpuriem. Lielajā karstumā rozes plaukst un nozied daudz ātrāk. Kā arī krūmiem ir nepieciešams divreiz vairāk ūdens.

”Šobrīd augiem, rozēm ir grūtāk karstuma dēļ. Kad laistām, tiek patērēts vairāk ūdens. Jo pastāvīgi notiek ūdens iztvaikošana. Normālos apstākļos tie būtu 10-15 litri ūdens uz krūma. Bet šobrīd jau tie ir 20-25 litri, rēķinoties ar to, ka daļa iztvaiko,” stāsta parka nodaļas galvenā speciāliste Lelde Ozola.

Bet kopumā rozes karstajā vasarā jūtas labi. Ir veiksmīgi pārziemojušas, tagad uzplaukušas arī vairākas jaunas šķirnes.

Kopumā pašlaik Rundāles pilī ir apskatāmas 2230 šķirnes. No tām 600 ir vēsturiskas, kas saglabātas vēl no 19. gadsimta.

Vēsturiskas rozes tika selekcionētas pirms 200 gadiem. Starp tām ir arī brīnišķīgas vīteņrožu šķirnes – tādas Rundāles pilī ir apskatāmas 42.

Šīs nedēļas nogalē Rundāles pils rožu dārzā arī norisināsies šovasar pirmais saviesīgais pasākums – Senās mūzikas festivāla noslēgums -, kuru varēs izbaudīt cilvēki ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem.

9 komentāri