Komentāri
Rundāle nav tikai pils. Skaties FOTO no novada, kurā par varu “cīnās” tikai viens politiskais spēks
Foto: Jānis Zvērs

Rundāles novads ir viena no nedaudzajām pašvaldībām, kur uz vēlēšanām iesniegts tikai viens saraksts. Tādējādi šeit sarakstu iesniegšana tiks pagarināta par desmit dienām.

TV3 Ziņas devās uz Rundāli, lai noskaidrotu, ko par novadu un tās pārvaldību domā vietējie iedzīvotāji. Kopš pagājušajām vēlēšanām iedzīvotāju skaits ir sarucis par aptuveni 1000 cilvēkiem, iepriekš bijis ap 5000 iedzīvotāji, bet tagad tikai 4000. Sastaptie iedzīvotāji pauda apmierinātību ar notiekošo novadā, jo tiek būvētas jaunas ēkas, tikko atvērts jauns veikals.

Rundālnieki akcentēja, ka pārsvarā darbavietas šeit ir pieejamas tikai zemkopībā un tūrismā.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien lēma par deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņa pagarināšanu piecās pašvaldībās – Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā, – kurās iesniegts tikai viens saraksts.

Atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam šajās pašvaldībās kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš ir jāpagarina par desmit dienām.

CVK apkopotā provizoriskā informācija liecina, ka vismaz viens kandidātu saraksts ir iesniegts visās pašvaldībās, kā arī sarakstos pieteikto kandidātu skaits ir pietiekams. Savukārt tikai viens kandidātu saraksts ir iesniegts piecās pašvaldībās – Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā.

Foto: Rundāle

Reportāža no Rundāles TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl