Rudenī krievi vētīs Latvijas pārtikas nozari

Komentāri

Septembra pirmajā pusē Latvijā ieradīsies pārtikas inspektori no Krievijas, tādēļ nav paredzams, kas būs nākamā nozare, kura Latvijā cietīs, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs stāstīja LNT raidījumā ”900 sekundes”.

”Nevar paredzēt, kas tur būs nākamais. Sankcijas pret Krieviju aug augumā. Ko darīs Krievija – nav informācijas,” tā norādīja ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krievija ir Latvijas trešais lielākais, taču ne vienīgais partneris pārtikas tirdzniecības jomā, uzsvēra J. Dūklavs. Jautāts par to, vai Latvijai jau tagad nebūtu jāpieprasa Eiropas Savienībai (ES) ”drošības spilvens” saistībā ar iespējamo Krievijas pretreakciju, atbildot uz Rietumvalstu sankcijām, ministrs norādīja – rīcības plāns jau ir gatavs. Šīs stratēģijas detaļas viņš gan neatklāja.

Krievija trešdien aizliegusi augļu un dārzeņu importu no Polijas. Tas Latvijas ražotājos radīja bažas par Polijas dārzeņi varētu izstumt no Latvijas tirgus vietējo preci. Zemnieku Saeimas pārstāve, kooperatīvās sabiedrības “Mūsmāju dārzeņi” valdes locekle Edīte Strazdiņa norādīja, ka Latvijas dārzeņu tirgus var sabrukt.

Lasi vēl