Rubesa: “Rail Baltica” projektu var pagarināt ikviena vilcināšanās, tostarp speciālistu trūkums

Komentāri
Rubesa: “Rail Baltica” projektu var pagarināt ikviena vilcināšanās, tostarp speciālistu trūkums
Lauris Vīksne / f64

Realizējot “Rail Baltica” projektu, to pagarināt var ikviena vilcināšanās, tai skaitā arī speciālistu trūkums – tā “900 sekundēm” norādīja “RB Rail” valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

Beidzot arī Lietuva ratificējusi līgumu par “Rail Baltica” būvi – Rubesa vērš uzmanību, ka tas ir signāls visām iesaistītajām pusēm, ka Baltijas valstis patiešām vēlas izbūvēt infrastruktūru.

Kā norāda “RB Rail” valdes priekšsēdētāja, “Rail Baltica” projektu var pagarināt ikviena vilcināšanās, tostarp arī speciālistu trūkums. “Tik vienkārša lieta kā pārtulkot visus materiālus angļu valodā – tas maksā naudu un paņem laiku. Turklāt Baltijā nav nemaz tik daudz speciālistu, kas prot atbilstoši tulkot šādus apjomus,” viņa ilustrē situāciju.

Tiek paredzēts, ka Rīgā atradīsies viens no projekta lielākajiem loģistikas centriem, tāpēc būs ārkārtīgi svarīgi sakārtot jautājumus saistībā ar galvaspilsētu, skaidro Rubesa. Viņa gan atzīst, ka priekšā vēl garas un daudzas diskusijas par to kāda būs Rīga pēc “Rail Baltica”, tomēr uzsvēra, ka Latvijas galvaspilsētai tā ir liela iespēja.

Intervija ar Baibu Rubesu

Lasi vēl