RTU profesors: Piemērotākās vietas koncertzālei Rīgā būtu blakus “Citadelei” vai Uzvaras parkam

0 Komentāru

Ideja par Nacionālo koncertzāli uz AB dambja ir bijusi absurda jau no paša sākuma, un nauda šim projektam nekaunīgi tika definēta citādāk, nekā to paredz Eiropas piešķīrums – šādu viedokli intervijā “900 sekundēm” paudis arhitekts, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Jānis Krastiņš.

Viņaprāt, doma par koncertvietas būvēšanu šajā vietā nav loģiska, jo tā iznāktu kā būve nevis uz AB dambja, bet Daugavā: Tā ir hidrobūve, kas nav zemesgabals un kas vispār nav paredzēta apbūvei. Tā šķita kā absurda doma jau no sākta gala. Pētnieciskajiem žurnālistiem būtu darbs, kas bija ieinteresēts šādā absurdā projektā. Diemžēl pirms pusotra gada atkal tā “izpeldēja” no aizmirstības dienasgaismā. Paldies Dievam, šobrīd tā ideja it kā ir apturēta.”

“Un sabiedrība turpina tikt maldināta, ka koncertzāles pamatu stiprināšanai, es burtiski citēju, “paredzētie 23 miljoni novirzīti citiem mērķiem”. Nu kā var stiprināt pamatus tam, kā vispār nav? Un arī šī nauda, ir jāatzīst, ka nebija paredzēta nekādai koncertzālei – tā tika diezgan nekaunīgā veidā definēta savādāk, nekā ir šis Eiropas piešķīrums,” pauž Krastiņš.

Viņa skatījumā, Nacionālajai koncertzālei Rīgā ir divas piemērotas vietas: Daugavmalā, blakus “Citadelei”, un Pārdaugavā, Uzvaras parka malā, pie Grīna bulvāra.

0 Komentāru