RTU piedāvā bezmaksas studiju kursu par vides zinātni

Pievienot komentāru
RTU piedāvā bezmaksas studiju kursu par vides zinātni

Rīgas Tehniskā universitāte jau astoto gadu aicina pievienoties bezmaksas atklātajam studiju kursam ”Vides inženierzinātnes”. Ar katru gadu tas kļūst arvien populārāks un to apmeklē ne vien universitātes studenti, bet arī skolēni, uzņēmēji, citu augstskolu pasniedzēji un seniori.

Iespēja apmeklēt RTU studiju kursus un tālākizglītības kursus ir ikvienam interesentam. Tradicionāli tie ir maksas kursi, kurus cilvēki apmeklē, piemēram, kvalifikācijas paaugstināšanas nolūkos. Tomēr viens no kursiem – ”Vides inženierzinātne” – ir bez maksas. To ieviesa pirms astoņiem gadiem, lai pakāpeniski izglītotu sabiedrību par vides jautājumiem, un šī kursa vadītāja stāsta, ka katru gadu novērojama arvien lielāka sabiedrības interese par tādām tēmām kā gaisa, ūdens un augsnes piesārņojums, inovatīvi tehnoloģiskie risinājumi, klimata mainības iemesli un vides pārvaldība.

Šo gadu laikā novērots, ka kursu apmeklētājiem visvairāk interesē konkrēti piemēri, kā dzīvot zaļāk un kā mainīt situāciju gan no cilvēka un kopienas, gan arī uzņēmuma un valsts viedokļa, tāpēc liela daļa kursa informācijas ir balstīta uz praktiskiem piemēriem, turklāt katru gadu kursa saturs tiek atjaunots, tādēļ šo cilvēki to labprāt apmeklē pat vairākkārt.