RTAB biroja vadītājs vēršas KNAB par dokumentu viltošanu; drīz pēc paziņojuma birojā ierodas KNAB darbinieki

1 komentārs

Otrdien strauji pavērsieni notikuši saistībā ar skandālos ierauto Rīgas Tūrisma attīstības biroju (RTAB). Šodien tajā ieradās KNAB darbinieki, lai izņemtu lielu apjomu dokumentu. Korupcijas apkarotāju vizīte sakrīt ar nodibinājuma līdzšinējā vadītāja skaļajiem paziņojumiem par citu valdes locekļu it kā veiktiem dokumentu viltojumiem.

Rīgas Tūrisma attīstības biroja dibinātāji pērn novembrī lēma par valdes locekli iecelt Jāni Jenzi. Līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds esot pretojies spiedienam Jenzi vienlaikus iecelt vēl otrā, labāk apmaksātā amatā – par biroja stratēģiskās attīstības direktoru. Grīnvalds darba līgumu atteicies parakstīt, taču nez kāpēc Jenzim ir maksāta alga par otro amatu.

“Līdz ar to izveidojās situācija, ka tika nelikumīgi izmaksāta alga decembrī. Savukārt tagad, lai to piesegtu, mēģina taisīt dokumentus tā, lai tas izskatītos, būtu taisīts tad,” TV3 Ziņām norāda Rīgas Tūrisma attīstības biroja līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds.

Viņš arī apgalvo, – Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekļi Ieva Lasmane un Jānis Jenzis janvāra vidū esot radījuši dokumentu ar atpakaļejošu datumu, ka Jenzi algo vēl arī par stratēģiskās attīstības direktoru, sākot no 2. decembra. Grīnvalds norāda, – tas ir neētiski un klajš interešu konflikts.

“Jenzis ir parakstījis līgumu pats ar sevi. Pats ir izdevis rīkojumu par sevis pieņemšanu darbā un noteicis algu. Arī valsts amatpersonām likumā ir noteikts, ka es nedrīkstu pats par sevi vai saviem radiniekiem pieņemt jebkādus lēmumus, kas ietekmē personīgo labklājību,” saka Guntars Grīnvalds.

Drīz pēc Grīnvalda skaļajiem, publiskajiem paziņojumiem Rīgas Tūrisma attīstības birojā ieradās KNAB darbinieki veikt procesuālās darbības. No administrācijas telpām otrdien biroja operatīvie darbinieki sev līdzi paņēma dokumentus, bet otrā maisā – formas aprises ļāva noprast, ka paņemts arī dators, novēroja TV3 Ziņas.

Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekle Ieva Lasmane noraida Grīnvalda pārmetumus dokumentu viltošanā, jo Jāņa Jenža pieņemšana darbā par stratēģiskās attīstības direktoru skatīta biroja dibinātāju sapulcē 26. novembrī.

“Guntars Grīnvalds ir pats 2. decembrī parakstījis rīkojumu par štatu saraksta apstiprināšanu un uzdevis gatavot atbilstošus dokumentus, kas tajā dienā parakstīti. Līdz ar to pārmetumi par kaut kādu dokumentu viltošanu vai kaut kā darīšanu ar atpakaļ ejošu datumu man nav saprotami,” norāda Rīgas Tūrisma attīstības biroja līdzšinējā valdes locekle Ieva Lasmane.

Lai arī tiešām Grīnvalds ir 2. decembrī parakstījis dokumentu par izmaiņām amatu aprakstā, kurā minēts Jenža vārds, taču Grīnvalds akcentē, – tas nav darba līgums, bet gan uzdevums biroja darbiniecei sagatavot iespējamo amata aprakstu Jenzim kā stratēģiskās attīstības direktoram. Grīnvalds uzskata, ka kļuvis neērts mahināciju veidotājiem, un tajā piemin Rīgas mēru Oļegu Burovu (GKR).

“Protams, ka ir bijuši arī mēģinājumi ar politisku spiedienu, politiska mobinga paņēmieniem mēģināja piespiest, lai es pieņemu darbā bijušo vadītāju Vitu Jermoloviču un Ingunu Priedīti,” atklāj Guntars Grīnvalds.

Vienlaikus pats Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētājs Grīnvalds vakar zaudēja amatu. Biroja dibinātāji viņa vietā iecēluši Jenzi. Grīnvalds to sauc par atriebību, taču dibinātāji akcentē, – Jenzim ir daudz lielāka pieredze tūrisma industrijā. Un tiek noraidīti pārmetumi, ka valdes priekšsēdētāja atcelšanas sapulce sasaukta nelikumīgi.

“Grīnvalda kungs nav bijis darbā. Ja viņš būtu bijis darbā, viņam būtu bijusi informācija, ka notiek dibinātāju sapulce, bet Grīnvalda kungs nav darbā,” sacīja Rīgas Tūrisma attīstības biroja līdzšinējā valdes locekle Ieva Lasmane.

Grīnvalds saka, – šobrīd esot saslimis, ka nevarot veikt darba pienākumus.

1 komentārs