RSU nākamnedēļ klātienē mācības sāks studenti no visām programmām

0 Komentāru
RSU nākamnedēļ klātienē mācības sāks studenti no visām programmām
PIXABAY

No nākamās nedēļas pirmdienas, 11. oktobra, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) klātienes studiju process tiks sākts visās programmās visiem studiju gadiem saskaņā ar studiju programmām un ārstniecības iestāžu saskaņotajiem grafikiem, liecina RSU publiskotā informācija.

Līdz tam RSU studiju process klātienē tiek nodrošināts tikai sociālo zinātņu programmu studiju pirmajam gadam, kuriem mācības klātienē sākās 30. augustā. Mācības klātienē turpina arī medicīnas un veselības aprūpes studiju programmas studenti, kuru studiju process var tikt organizēts attālināti līdz 20% no studiju programmas apjoma. Savukārt no 11. oktobra augstskolā klātienē varēs mācīties visu programmu studenti, kuriem ir Covid-19 sertifikāts.

No 30. augusta līdz 10. oktobrim studiju process īstenots attālināti, izņemot studiju programmu praktiskās daļas apguvi, kas nepieciešama profesionālo prasmju ieguvei, klīnisko praksi rezidentūrā, ievērojot ārstniecības iestāžu epidemioloģiskās drošības prasības. Tāpat mācību process var būt klātienē pēc dekāna rīkojumā paredzētos gadījumos attiecībā uz atsevišķām studiju programmām, ja tas nepieciešams atbilstoša studiju procesa nodrošināšanai.

Iepriekš RSU rektora rīkojums paredzēja, ka klātienes mācībās drīkstēs piedalīties tie studenti, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19. Arī turpmāk var būt izmaiņas studiju procesa organizēšanā, ievērojot Covid-19 infekcijas izplatības tendences un valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Pēc rektora izmainītā rīkojuma, lai universitātē varētu nodrošināt epidemioloģiski drošu vidi atbilstoši rīkojumam, klātienes studijās universitātē varēs piedalīties personas ar spēkā esošu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Par vakcinētām Latvijā tiks uzskatītas personas, ja dokumentāri varēs apliecināt, ka ir vakcinējušās ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām. Līdz ar to tie studenti, kas ārvalstīs būs saņēmuši citas vakcīnas pret Covid-19, Latvijā netiks uzskatīti par vakcinētām personām.

Vienlaikus RSU informē, ka atbilstīgi rīkojumam universitāte ir paredzējusi iespēju personām, tostarp studentiem, kuri nav vakcinēti pret Covid-19, uzrādīt sertifikātu, kas apliecina, ka personai veikts Covid-19 tests, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un apstiprināts negatīvs rezultāts. Šā testa veikšanai nepieciešamie izdevumi būs jāsedz pašai personai. Universitāte neplāno organizēt šādu testu veikšanas iespēju vienoti universitātes telpās. Minētās prasības tiks aktualizētas atbilstīgi normatīvo aktu prasībām, kādas būs Latvijā noteiktas studiju sākšanas brīdī.

Tāpat RSU norādīja, ka prakses norit saskaņā ar to grafiku un ir saskaņotas ar ārstniecības iestādēm, kas atbilstīgi Latvijā spēkā esošajiem normatīviem ir noteikušas, ka tajās varēs piedalīties tikai studenti, kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

0 Komentāru