RSU farmācijas studiju kompleksam svin spāru svētkus

0 Komentāru

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 26. augustā spāru svētki – celtnieki atzīmē lielāko konstrukciju pabeigšanu, būvējot jauno farmācijas studiju kompleksu. Jaunās telpas un aprīkojums universitātei turpmāk ļaus arī iesaistīties zāļu ražošanā, informē TV3 Ziņas.

Jaunais komplekss atradīsies līdzās galvenajai Rīgas Stradiņa universitātes ēkai, un tā būs mājvieta Farmācijas ķīmijas, Farmakoloģijas un Lietišķās farmācijas katedrai.

”Būs jaunas iespējas studentiem, modernākas un plašākas telpas mācībām un pētniecībai, un mums būs šī gatavo zāļu formu laboratorija, kur pētīsim šīs gatavās zāļu formas – cietās tabletes, kapsulas un citas,” norāda RSU Farmācijas fakultātes dekāne Dace Bandere.

Kompleksam būs viens pazemes un pieci virszemes stāvi. Tajā atradīsies laboratorijas un studiju telpas, kas ļaus pārskatīt un modernizēt arī studiju programmas. Vienlaikus ēkā būs arī zinātnes centrs un jau pieminētā gatavo zāļu formu laboratorija, kas ir nozīmīga farmācijas nozares attīstībā.

Jaunā ēka studentiem ne tikai sniegs iespēju mācīties modernā un tehnoloģiski attīstītā vidē, bet ļaus universitātei paplašināt arī biznesa nišu. Proti, turpmāk te plānots nodarboties arī ar zāļu ražošanu.

”Piesaistot vadošus ārvalstu speciālistus, piesaistot ļoti kvalitatīvu ražošanas tehnoloģiju bāzi, mēs veidojam tā saucamo cieto zāļu formu ražotni. Šis projekts ir ļoti pieprasīts arī ārzemēs, jo farmācijas industrija ļoti attīstās, un mēs ceram, ka šie produkti būs pieprasīti,” skaidro RSU rektors Aigars Pētersons.

Ražošana gan lielākoties notiks sadarbībā ar komercuzņēmumiem. Universitātē pauž, ka studentu interese par farmāciju pēdējos gadus ir stabili augsta un ka šīs jomas absolventi strādā ne tikai aptiekās, bet arī klīnisko pētījumu jomā, ražotnēs, stacionāros un citviet. Arī kopumā farmācijas nozarei par nākotni nevajadzētu satraukties, jo nepārtraukti tiek radītas jaunas zāles, turklāt nepieciešams uzlabot arī jau esošās.

”Man liekas, ka svarīgākā lieta, ko paver šī ēka ar visām tehnoloģijām, ir iespēja attīstīt zinātni arī pašiem savās mājās, jo katrs doktorants un vadošais pētnieks ir uzslavu vērts, tomēr katrs no viņiem ir sācis kaut kur pats kā studējošais. Un iespēja attīstīties no sākta gala ir pats svarīgākais,” norāda studenti.

Jaunā kompleksa izmaksas ir nedaudz virs 10 miljoniem eiro, un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Būvniecību plānots pabeigt nākamgad.
0 Komentāru