RPIVA boikotēs sarunas par tās pievienošanu Latvijas Universitātei

0 Komentāru

Saasinās konflikts ap Izglītības ministrijas uzsākto augstskolu reformu. Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) rektore šodien paziņoja, ka boikotēs sarunas par augstskolas pievienošanu Latvijas Universitātei (LU).

Izglītības ministrijā gan nekavējoties atbildēja, ka boikots apvienošanas procesu neietekmēs. Akadēmijas studenti ir nobažījušies par savu nākotni, bet Universitātē mierina, ka pēc apvienošanās tagadējie RPIVA studenti būšot ieguvēji.

Preses konferenci vienlaikus sasauca gan Izglītības ministrijas, gan Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas pārstāvji. Akadēmijas vadība kārtējo reizi pauda sašutumu par plānoto pievienošanu LU un informēja par turpmākiem soļiem.

RPIVA zālē pie viena galda sasēduši akadēmijas, Latvijas Universitātes, studentu parlamenta un pedagogu arodbiedrības pārstāvji. Notiekošo vēroja arī pārdesmit studenti, kuri pēc augstskolas rektores paziņojuma boikotēt sarunas par augstskolas pievienošanu Latvijas Universitātei, skaļi aplaudēja.

 

Paziņojums par boikotu ātri vien sasniedza Izglītības ministriju, kur tajā brīdī notika preses konference par RPIVA pievienošanu Universitātei. Augstākās izglītības departamenta pārstāve paziņoja, ka apvienošanās procesu boikots neietekmēšot.

RPIVA studē 3 514 studentu. Viņi ir nobažījušies par savu nākotni. Augstskolas studentu parlamentā neatbalsta sasteigtas reformas un sola aizstāvēt studējošo intereses.

Tikmēr Universitātē mierina, ka pēc apvienošanās studenti būšot ieguvēji.

Latvijas Universitāte un RPIVA par plānotajām reformām pedagoģiskajā izglītībā gatavas diskutēt darba grupā. Atgādinām, ka Izglītības ministrija iecerējusi RPIVA pievienot Latvijas Universitātei līdz augustam.
0 Komentāru