Rotaļlietas, mācību materiāli, pat mēbeles – aicina nemest ārā kartonu, bet veidot jaunus priekšmetus

Pievienot komentāru

Šodien “Latvijas Dabas muzejā” norisinās pasākums, kurā stāsta, kā nevajadzīgu un lietotu kartonu izmantot no jauna un radīt ekodizaina priekšmetus.

Šādi veicina cilvēkus padomāt, kā atkārtoti izmantot atjaunojamos dabas resursus, tos taupīt, kā arī popularizēt bezatkritumu dzīvesveidu un radoši apsaimniekot atkritumus.

Izstādes mērķis ir rosināt cilvēkus smelties iedvesmu un idejas, kā daudzas lietas izgatavot pašu rokām, un atcerēties, ka ne vienmēr viss ir nopērkams veikalā, it sevišķi, ja lieta nav nepieciešama ilglaicīgai lietošanai. Cilvēkus aicina nemest ārā kartonu, bet izveidot no tā dizaina priekšmetus.

Izstāde apmeklētājiem būs skatāma Latvijas Dabas muzejā no šā gada 16. maija līdz 10. jūnijam, un tajā varēs aplūkot labākos “Zaļās jostas” rīkotā dizaina priekšmetu konkursa “Mans veltījums tīrai Latvijai” darbus, kā arī video par to tapšanas gaitu. Konkurss norisinājās 2017./2018. mācību gada laikā un kopumā konkursam pieteikti ap 1000 darbi no 38 pirmsskolas izglītības iestādēm un 70 vispārējām izglītības iestādēm.