Rosļikova aizturēšana: neoficiāla versija liecina, ka tai varētu būt saistība ar Ušakova piketa skrejlapu lietu

0 Komentāru
Rosļikova aizturēšana: neoficiāla versija liecina, ka tai varētu būt saistība ar Ušakova piketa skrejlapu lietu
OKSANA DŽADANA, F64

Kārtējā kriminālā epizode Rīgas pašvaldībā. Valsts drošības dienests (VDD) veicis kratīšanu Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Alekseja Rosļikova (S) mājās un darbavietā.

Šīs operatīvas darbības esot veiktas izmeklēšanas ietvaros, kas sākta par nacionālā naida izraisīšanu, kur Rosļikovam ir liecinieka statuss. Pats Rosļikovs, iznākot no Drošības dienesta telpām, šķita pietiekami možā garastāvoklī, bet komentēja tikai tik daudz, ka tas viss esot saistīts ar viņa partijas piederību un darbu Rīgas domē.

Kratīšana Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Rosļikova kabinetā veikta VDD sāktā kriminālprocesā par nacionālā, rasu un etniskā naida izraisīšanu. Ap plkst. 10.00 rītā drošībnieki ienāca kabinetā un apmēram stundu vēlāk Rosļikovu izveda ārā. Sociālajā tīklā “Twitter” ar Rosļikova aizvešanas brīža foto dalījās opozīcijas deputāts Viesturs Zeps.

“Ceturtajā stāvā, kur attīstības komiteja, iznāca vīri maskās un godātais kolēģis Rosļikovs, un nobrauca lejā ar nelielu papīru kaudzīti. Spekulācijas ir tādas, ka tas varētu būt KNAB, drošības policija. Tas, ka Rīgas domi kārtējo reizi apmeklē drošības iestādes – jāsaprot, ka tas nav nekas patīkams visai Rīgai. (TV3: Tā bija komitejas sēde?) Nē, komitejas sēde šodien nav paredzēta,” par notikušo stāstīja Zeps.

Rosļikova partijas biedri, domes “saskaņieši”, par kolēģa aizturēšanu pauda izbrīnu.

“Es nezinu! Es pagaidām nezinu. Drošības policija tāda iestāde, pilsoņiem parasti nav zināms, ko dara, plāno. Paskatīsimies! (TV3: Viņš tika aizvests no domes ēkas.) Es neredzēju. Paskatīsimies,” sacīja domes deputāts Andrejs Kameņeckis (GKR).

Pēc Valsts drošības dienesta telpās pavadītām pāris stundām Rosļikovs iznāca, taču komentārus nesniedza: “Nu, jūs taču redzat, kāda ēka man ir aiz muguras. Valsts drošības dienests. Viennozīmīgi, visi tie jautājumi, kurus viņi skata, saistīti ar valsts drošību. Diemžēl sarunas tēmu izpaust nevaru, bet, ņemot vērā manu partijas piederību un karjeru Rīgas domē, viss ir absolūti saistīts, un loģiski!”

Neoficiāla versija liecina, ka Rosļikovs varētu būt aizturēts saistībā ar naidu kurinošiem plakātiem, kas parādījās pirms Nila Ušakova (S) atbalsta piketa februārī. TV3 Ziņas toreiz informēja par Bolderājā nezināmu autoru izliktiem uzsaukumiem, kas radīja iespaidu, ka Ušakovs tiek vajāts savas tautības dēļ.

Ar plakātiem nezināmi aktīvisti centās sapulcēt pēc iespējas lielāku Ušakova atbalstītāju skaitu piketā, piedāvājot bezmaksas transportu. Pēc TV3 Ziņu reportāžas izmeklēšanu sāka Valsts policija un Valsts drošības dienests.

Tagad, pēc Rosļikova aizturēšanas, “Saskaņa” izplatījusi paziņojumu, kur tiesībsargājošo iestāžu aktivitātes nosaukusi par mēģinājumu kompromitēt Latvijā populārāko politisko spēku. Tā vērsusies pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, Satversmes aizsardzības biroja direktora Jāņa Maizīša un Valsts drošības dienesta priekšnieka Normunda Mežvieta, sūdzoties, ka partijas biedri piedzīvo bezprecedenta spiedienu, kas balansē uz vajāšanas robežas.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

0 Komentāru