Rosinās atcelt no amata dzērumā braukušo Zemgales rajona tiesas tiesnesi Silicku

3 komentāri
Rosinās atcelt no amata dzērumā braukušo Zemgales rajona tiesas tiesnesi Silicku
IEVA ČĪKA, LETA

Tiesnešu disciplinārkolēģija piektdien nolēmusi rosināt no amata atcelt Zemgales rajona tiesas tiesnesi Ivetu Silicku, kura pērn novembrī pie automašīnas stūres bija sēdusies reibumā, pavēstīja Tiesu administrācijas pārstāve Ināra Makārova.

Viņa skaidroja, ka Disciplinārkolēģija arī rosinās izteikt priekšlikumu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam (VL-TB/LNNK) atstādināt Silicku no amata līdz dienai, kad stāsies spēkā nolēmums šajā disciplinārlietā. Savukārt tiesnese disciplinārkolēģijas lēmumu var pārsūdzēt septiņu dienu laikā no lēmuma saņemšanas dienas.

Jau vēstīts, ka Silicka 10.novembrī tika pieķerta braucam 2,9 promiļu reibumā. Tiesnese iepriekš “TV3” raidījumam “Bez tabu” atzina savu vainu likumpārkāpumā.

Atbilstoši likumdošanai, pēc administratīvā pārkāpuma izdarīšanas lietas materiāli tiek nosūtīti attiecīgās tiesas priekšsēdētājai, kas pieņem lēmumu par disciplinārlietas ierosināšanu. Ja tāda tiek ierosināta, tad šo lietu izskata Tiesnešu disciplinārlietu kolēģija, kas lemj par tālāko lietas attīstību.

Tiesnešu disciplinārās atbildības likums paredz, ka disciplinārkolēģija var pieņemt šādus lēmumus – uzlikt disciplinārsodu, nosūtīt lietas materiālus Ģenerālprokuratūrai jautājuma lemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu, ierosināt tiesnesi atcelt no amata, kā arī lemt par disciplinārlietas izbeigšanu.

Pastāv trīs veidu disciplinārsodi, ko disciplinārlietu kolēģija var piemērot – piezīme, rājiens un amatalgas samazināšana uz laiku līdz vienam gadam, ieturot līdz 20% no algas.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA, neminot personas vārdu, apstiprināja, ka 10.novembrī Stopiņu novadā apturēta automašīnas vadītāja, kura bija alkohola reibumā. Personas asinīs konstatētā alkohola koncentrācija bija 2,9 promiles.

Administratīvo pārkāpumu sākotnēji konstatēja Stopiņu novada pašvaldības policijas amatpersona. Pēc transportlīdzekļa apturēšanas un vadītājas dokumentu pārbaudes uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policijas ekipāža, lai veiktu likumā noteiktos pasākumus un, balstoties uz pašvaldības policijas dienesta ziņojumā sniegto informāciju un medicīniskās pārbaudes rezultātiem, noformētu administratīvā pārkāpumu protokolu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss ierindas iedzīvotājam par automašīnas vadīšanu, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, paredz administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz četriem gadiem.

Savukārt Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā aģentūra LETA noskaidroja, ka administratīvā pārkāpuma lieta sākotnēji tika saņemta tiesā, taču tiesa to atgrieza Valsts policijai, jo netika ievērota likumā noteiktā kārtība par amatpersonu saukšanu pie atbildības par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu.

3 komentāri