Rosina kriminālatbildību piemērot tikai jauniešiem, kuri veikuši smagu vai sevišķi smagu noziegumu

Pievienot komentāru
Rosina kriminālatbildību piemērot tikai jauniešiem, kuri veikuši smagu vai sevišķi smagu noziegumu
FOTO: LETA

Lai veicinātu uz noziedzības ceļa nonākušo jauniešu veiksmīgāku iekļaušanos sabiedrībā, iecerēts veikt nepilngadīgo kriminālatbildības reformu. Tieslietu ministrijas (TM) priekšlikumi šodien tiks nodoti saskaņošanai citām institūcijām.

Ministrija rosina kriminālatbildību piemērot tikai tiem jauniešiem, kuri veikuši smagu vai sevišķi smagu noziegumu.

Ministrija norāda, ka nepilngadīgajiem vajadzīga īpaša pieeja, bet patlaban sodu veidi pēc būtības ir tādi paši kā pieaugušajiem. Tāpēc tiek rosināts noteikt jaunus pamatsoda veidus – ievietošanu audzināšanas iestādē, probācijas uzraudzību ar ievietošanu sociālās korekcijas iestādē un piespiedu darbu.

Savukārt tiem nepilngadīgajiem, kuri būs izdarījuši kriminālpārkāpumu vai mazāk smagu noziegumu, paredzēts piemērot prevencijas pasākumus.

Statistika liecina, ka pērn bija vērojams nepilngadīgo pastrādāto noziegumu skaita samazinājums. Mazāk nekā puse bija smagi vai sevišķi smagi noziegumi, un to skaits arī pērn samazinājās.

Visbiežāk nepilngadīgie veikuši zādzības, krāpšanas, iznīcinājuši vai bojājuši mantu, kā arī veikuši noziegumus, kur iesaistītas apreibinošas vielas.