8 komentāri
Rosina Baldones domes priekšsēdētāja Požarnova nomaiņu
Kaspars Krafts / f64

Reģionu alianse (RA) un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) rosina atcelt no amata pašreizējo Baldones novada domes priekšsēdētāju Andreju Požarnovu (“Gods kalpot mūsu Latvijai”).

Deputāte Karina Putniņa (RA) apliecināja, ka sešu deputātu parakstītais ierosinājums vakar ir iesniegts pašvaldībā. Viņa gan akcentēja, ka kopumā šo ieceri atbalsta astoņi RA un VL-TB/LNNK deputāti. Kopumā Baldones novada domē strādā 15 deputāti, tātad ar astoņām balsīm varētu būt pietiekami, lai ierosinājums par priekšsēdētāja maiņu tiktu atbalstīts.

Putniņa uzskata, ka pašlaik pašvaldībā netiek ievēroti labas pārvaldības principi, savukārt atsevišķi lēmumi tiekot pieņemti, pārkāpjot likumu “Par pašvaldībām”. Šādā situācijā deputāti neredz iespēju attīstībai, jo lēmumi tiekot pieņemti politiski, nevis pašvaldības interesēs. Pašreizējā vadībā arī nerēķinoties opozīcijas viedokli, piebilda deputāte.

Taujāta par potenciālo kandidātu, ko varētu virzīt Požarnova vietā, Putniņa teica, ka vēl notiek sarunas ar VL-TB/LNNK.

RA domē pārstāv seši deputāti, bet VL-TB/LNNK ir divi deputāti – domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mačs un Guntis Tamanis.

Tamanis pastāstīja, ka domes priekšsēdētāja nomaiņu iniciējusi RA, bet VL-TB/LNNK, izvērtējot šo priekšlikumu, nolēma to atbalstīt. Viņš norādīja, ka koalīcijas veidošana pēc vēlēšanām bija ļoti sarežģīta, iespējams, visi jautājumi netika pietiekami atrunāti. Pašlaik sadarbība kļūstot problemātiska, atzina deputāts.

VL-TB/LNNK pašvaldību vēlēšanās startēja no kopīgā saraksta ar “Vienotības” pārstāvjiem. Nacionālā apvienība ar kolēģiem šo jautājumu pārrunāja, teica Tamanis. Viņš akcentēja, ka pašlaik ir pats procesa sākums, tāpēc būtu pāragri komentēt detaļas par nākamo koalīciju un iespējamo kandidātu priekšsēdētāja amatam. Vienlaikus viņš apliecināja VL-TB/LNNK deputātu gatavību sadarboties ar RA.

Požarnova koalīcijas partnere un vietniece Viola Āboltiņa (LZP), komentējot, vai atbalsta domes priekšsēdētāja nomaiņu, sarunā ar aģentūru LETA bija lakoniska. “Viola Āboltiņa koalīcijas līgumu nepārkāpj,” pauda viņa, piebilstot, ka iekšējās nesaskaņas jārisina iekšēji.

Likums nosaka, ka ārkārtas domes sēde jāsasauc divu nedēļu laikā, tātad līdz 16.novembrim.

Pašlaik koalīciju Baldones novada dome veido VL-TB/LNNK un “Vienotības” apvienība, partija “Gods kalpot mūsu Latvijai” un Latvijas Zaļā partija.

TOP komentāri

 • Kalna Trollis
  +9 +8 -1

  Kalna Trollis

  Tiesi vari nemties pats ar sevi.... Kam vajadzigi 2 gab vietnieki... Tev varbut?
 • vietējais
  +7 +2 -5

  vietējais

  Nu neviens sliktāks par Požarnovu un Āboltiņu jau nebūs! Vismaz nemaksāsim Domes priekšsēdētājam par viņa nestrādāšanu Baldonē, bet darbošanos Rīgā! Manuprāt godīgu deputātu pietiek- Nezinis, Lagzdiņa, Mačs strādās daudz labāk!!!!!!!
 • Zanei
  +1 +1 0

  Zanei

  Tas, ka viņš "ir" darbā katru dienu pāris minūtes vai pāris stundas? Nu tad maksāsim viņam par tām dažām stundām. Nevar viens cilvēks ieņemt daudzus amatus - nenotiek 100% atdeve darbam darba laikā, tas ir neiespējami.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl