Rosina atvieglot uzturēšanās atļauju iegūšanu pret īpašuma iegādi ārpus Pierīgas

Pievienot komentāru
Rosina atvieglot uzturēšanās atļauju iegūšanu pret īpašuma iegādi ārpus Pierīgas
FOTO: LETA

Atvieglot termiņuzturēšanās atļauju iegūšanu pret nekustamā īpašuma iegādi ārpus Pierīgas – šāds priekšlikums, lemjot par grozījumiem Imigrācijas likumā, nonācis uz Saeimas atbildīgās komisijas galda. Šodien par to viedokli pauda valdība, kur asus iebildumus izteica Nacionālā apvienība (NA). 

Pašlaik, lai iegūtu termiņuzturēšanās atļauju Latvijā, jāiegādājas īpašums 250 000 eiro apmērā, šo kārtību kaut nedaudz, tomēr atvieglot paredz viens no priekšlikumiem – grozījumiem Imigrācijas likumā.

Priekšlikuma būtība ir ļaut ārpus Pierīgas uzturēšanās atļaujas iegūšanai iegādāties nevis kā patlaban vienu, bet divus īpašumus 250 000 eiro vērtībā. Valdībai šodien savs viedoklis par šādu priekšlikumu bija jāsniedz atbildes vēstulē Saeimas atbildīgajai komisijai. Pret iestājās Nacionālās apvienības ministri.

Priekšlikums varētu būtiski ietekmēt mājokļu cenu pieaugumu un padarīt tos vietējiem pircējiem nepieejamus, bažījās Nacionālā apvienība.

Tikmēr priekšlikuma autori uzskata, ka priekšlikuma atbalstīšana varētu kaut nedaudz atdzīvināt jau tā iesīkstējušo nekustamā īpašuma tirgu, īstermiņā pat par 30%. Arī Iekšlietu ministrija no drošības viedokļa riskus priekšlikumā nesaskata.

Valdība atbildes vēstulē Saeimai dod zaļo gaismu šādam priekšlikumam, tomēr gala vārds par to būs jāsaka parlamentam.