“Roņu vairāk nekā pagalmos kaķu”. Ventspils pludmalē atpūšas roņu ģimenes

2 komentāri
“Roņu vairāk nekā pagalmos kaķu”. Ventspils pludmalē atpūšas roņu ģimenes
Foto: Ilze Dzelzkalēja

Cilvēki Ventspilī ar lielu apbrīnu un sajūsmu vēro pludmalē izkāpušos roņus. Vairāki jau atzinuši, ka šādu dabas ainu savā dzīvē viņi redz pirmo reizi.

“Tālumā varēja saskaitīt vairākus desmitus roņus – gan pieaugušos, gan mazuļus. Roņi atrodas tālāk no krasta uz ledus,” tā par redzēto sociālajā tikla “Facebook” profilā raksta Sigita Znotiņa.

“Zinu, ka dažus gadus atpakaļ ir bijuši roņi ciemos Ventspils jūrmalā, taču tad bija kādi 1 vai 2. Šo gadījumu redzu pirmo reizi, turklāt skaits pārsniedza 20 roņus, cik tālumā bija iespējams saskatīt, un šoreiz ne tikai pieauguši roņi bija, bet arī pūkaini, balti mazuļi, kuri savā starpā sazinājās. Tas mirklis bija vienreizējs, neko tādu dabā iepriekš nebiju novērojusi. Prieks ka roņiem viss ir kārtībā, un drīz būs gatavi doties tālāk ceļā,” Skaties.lv piebilst Sigita.

Savukārt Ilze Dzelzkalēja atzīst, ka sākumā viņa ar ģimeni domājusi ieraudzīt vismaz vienu roni. Tomēr, nokļūstot pludmalē, viņi sapratuši, ka te “roņu ir vairāk nekā pagalmos kaķu”.

“Otrdienas vakarā, kad tieši mēs bijām, cilvēki staigāja, bet vienkārši baudīja šo notikumu. Roņi netiek baidīti, tramdīti. Protams, viņi uzšņāc, bet tikai tā – brīdinājumam. Cilvēki nebaida, nemēģina iet pārāk tuvu. Nevar pat saprast, kam lielāks prieks – bērniem vai vecākiem,” tā Skaties.lv atklāj Ilze.

Sazinoties ar Dabas aizsardzības pārvaldi, noskaidrots, ka šis – iedzīvotāju vidū jau par dabas fenomenu nodēvētais gadījums – ir dabisku procesu rezultāts. “Roņi nosacīti atpūšas. Ledus ir roņu dzīves vide,” norāda pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta Monitoringa un plānojuma nodaļas vecākais eksperts Valdis Pilāts.

Speciālists aicina cilvēkus doties un vērot šo lielisko un teju unikālo skatu, jo roņus brīvā vaļā tik lielā skaitā vienuviet sastapt ir retums. “Vajag rīkoties kā normāliem cilvēkiem dabā. Jebkuram dzīvniekam nepatīk, ka viņiem traucē. Jāvēro no distances.”

2 komentāri