Romas pāvesta vizīte Latvijā dotu garīgu impulsu, uzskata premjers

1 komentārs

2018. gadā, kad tiks svinēta valsts simtgade, Latvija gaida ierodamies Romas pāvestu. Katoļu baznīcas vadītājs Latvijā nav bijis kopš 1993. gada, kad mūsu valsti apmeklēja Jānis Pāvils II.

Pāvesta Franciska iespējamā vizīte bija viens no galvenajiem tematiem, kas tika apspriests, valsts augstākajām amatpersonām Rīgā tiekoties ar Vatikāna valsts sekretāru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vatikāna valsts sekretārs Pjetro Parolins, kura pārziņā ir diplomātiskās attiecības, Latvijā ieradies, lai pieminētu 95 gadus, kopš Vatikāns atzina Latvijas neatkarību.

Vizīte vienlaikus uzskatāma kā priekšdarbu sākšana, lai organizētu Romas pāvesta Franciska ierašanos Latvijā. Valsts amatpersonas aicina katoļu baznīcas vadītāju apmeklēt Latviju 2018. gadā, kad tiks svinēta valsts simtgade.

Pēc tikšanās ar kardinālu premjers Māris Kučinskis norādīja, ka kopš 1993. gada, kad Latvijā viesojās Romas pāvests Jānis Pāvils II, ir uzaugusi jauna paaudze, kurai nepieciešams garīgais impulss, ko dotu pāvesta Franciska ierašanās.

“Sarunas laikā norādīju, ka ļoti nozīmīga Latvijai un reģionam kopumā būtu pāvesta Franciska vizīte 2018. gadā, kad Latvija un pārējās Baltijas valstis atzīmēs dibināšanas simtgadi un apritēs 25 gadi kopš Svētā Jāņa Pāvila II vizītes Baltijas valstīs. Pāvesta vizīte būtu spēcīgs iedrošinājums mūsu sabiedrībai un cilvēkiem plašākā reģionā. Tā nostiprinātu apziņu par Latvijas piederību rietumu kristīgajai baznīcai,” sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Vatikāna valsts sekretārs Latvijā ieradies pēc Lietuvas un Igaunijas apmeklējuma un norāda, ka visas trīs Baltijas valstis ir izrādījušas lielu vēlmi, lai uz simtgades svinībām ierastos pāvests Francisks. Viņš cer, kā tā arī notiks, tomēr lēmums ir jāpieņem pašam Romas pāvestam.

“Es esmu vēstnesis. Tāds kā pastnieks. Tika izteikts uzaicinājums, un es to nodošu Svētajam tēvam. Man nav tiesību atbildēt – jā vai nē. Varu izteikt tikai cerības. Un es domāju, ka Svētais tēvs apsvērs saņemto uzaicinājumu. Mums vēl ir laiks līdz 2018. gadam. Paužot personīgo viedokli, es ceru, kā pāvests ieradīsies. Kā teica premjerministrs, vizīte nāktu par labu mieram un stabilitātei šajā reģionā, papildu tam, ka tā būtu iespēja satikt katoļu sabiedrību šeit un pārējās Baltijas valstīs,” norādīja Vatikāna valsts sekretārs.

Rīgā apspriestas arī citas aktualitātes, tostarp bēgļu krīze. Kardināls sacīja, ka izprot bažas par imigrantu pieplūdumu un bailes no terorisma. Tomēr viņš aicina cilvēkus būt atvērtiem patvēruma meklētāju uzņemšanai.

“Mums ir jāņem vērā cilvēku bailes. Cilvēki ir nobijušies. Mēs nevaram aizvērt acis un teikt, ka bailes nepastāv. Bet, kā mēs zinām, bailes nav labs padomdevējs. Rīkojoties baiļu iespaidā, nevar pieņemt tos labākos lēmumus un spert pareizos soļus. Es gribētu atkārtot, ko bieži sacīja Jānis Pāvils II – nebaidieties! Atveriet savu sirdi un prātu iespējām, ko sniedz dialogs ar citām kultūrām,” sacīja Parolins.

Vatikāna valsts sekretārs piektdien tiksies ar katoļu baznīcas bīskapiem un arī ar citu kristīgo konfesiju vadītājiem, kas noslēgs viņa vizīti.

Video

Foto

TOP komentāri

  • Ilona Vīnberga
    0 0 0

    Ilona Vīnberga

    Vizīte dotu impulsu kāju bučošanai un laizīšanai, vai ne?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl